25.01.2022 Teisipäev

Õpetaja koormus ja tasu Esile tõstetud

Õpetaja täiskoormus on 24 tundi nädalas. Kui ta töötab täiskoormusega või üle selle, kas tööandja peab hüvitama antud tunnid rahas või pakkuma puhkepäevi? Kui õpetajal on alakoormus, kas on seaduslik pakkuda talle tööd, mis ei ole kooskõlas tema erialaga (näiteks tehnilise töötaja oma)? Kuidas toimub sel juhul tasustamine? 

Cristen Helendi, advokaat, advokaadibüroo Turnstone
Cristen Helendi, advokaat, advokaadibüroo Turnstone Foto: erakogu

Vastab Cristen Helendi, advokaat, advokaadibüroo Turnstone:

Töölepingu seaduse § 44 reguleerib ületunnitöö tegemist ja sätestab, et tööandja hüvitab ületunnitööd vaba ajaga, kui tööandja ja töötaja ei ole kokku leppinud ületunnitöö hüvitamist rahas. Seega kokkuleppe puudumisel peab tööandja pakkuma ületunnitöö tegemise eest vaba aega, sealjuures vaba aega antakse tehtud ületunnitööga võrdses ulatuses.

Tööülesanded ja -tingimused lepitakse kokku töölepingus ning töökorralduste/ülesannete andmist reguleerib töölepingu seaduse § 17. Seadusest tuleneb, et töötaja ei pea täitma...

Juurdepääs käesolevale materjalile on majandusajakirja Raamatupidamisuudised tellijatel.

Küsi nõu!

  Esita küsimus

Saada vihje

Hea lugeja, meie eesmärk on teha just sellist ajakirja, nagu sulle meeldib. Pane kirja soovitud teemad ning dokumendivormid, mida tahaksid siit leida. Tehkem koostööd!