gif Company 930x140 ee

 

28.08.2019 Kolmapäev

Rahandusministeerium: tööjõupuudus hoiab palgasurve tugevana

Rahandusministeeriumi hinnangul hoiab tööjõupuudus palgatõususurveid tugevana ka lähitulevikus.

Statistikaameti andmetel oli tänavu teises kvartalis keskmine brutokuupalk 1419 eurot, mis on 7,4 protsenti kõrgem kui mullu samal ajal. Palgakasv aeglustus veidi võrreldes esimese kvartali 7,9 protsendiga.

"Kuigi majanduskasvu tempo on muutumas mõõdukamaks ja sellega peaks raugema ka töötasude suurenemise tempo, mõjutas teise kvartali palgakasvu aeglustumist oluliselt juunikuu kahe võrra väiksem tööpäevade arv võrreldes aastatagusega. See väljendus ka töötatud tundides, mis töötaja kohta vähenesid keskmiselt 1,9 protsendi võrra," ütles rahandusministeeriumi fiskaalpoliitika osakonna juhataja asetäitja Erki Lõhmuste pressiteates.

Tegevusalade lõikes on palgakasv Lõhmuste sõnul laiapõhjaline. Suurematest tegevusaladest paistavad keskmisest kiirema palgakasvuga silma ehitus, veondus ning info ja side, kus majanduskonjunktuur on jätkuvalt hea. Palgakasv aeglustus oluliselt mäetööstuses ja energeetikas, mis oli põhjustatud põlevkivienergeetika keerulisest olukorrast.

"Majanduskasvu aeglustumisel võib oodata ka palgakasvu aeglustumist, kuid madala tööpuuduse ning püsiva tööjõupuuduse tingimustes võib arvata, et palgasurved tõenäoliselt ei leevene," märkis Lõhmuste.

gif Company 930x140 ee

 

Toetajad

Suno 365 logo 10  

Liituge meiega sotsiaalvõrgustikes