20.03.2023 Esmaspäev

Pea poolte töötajate hinnangul ei toeta tööandja nende vaimset tervist

Palgainfo Agentuuri ja tööportaali CVKeskus.ee korraldatud üle 9200 osalejaga töötajate küsitluse tulemustest selgus, et 42 protsenti töötajates leiab, et nende tööandja ei toeta nende vaimset tervist.

 Iga viies töötaja on sageli töö pärast häiritud ja närviline.
Iga viies töötaja on sageli töö pärast häiritud ja närviline. Foto: pixabay

Küsitluse tulemustest selgub, et samas on ligi kahe kolmandiku töötajate jaoks oluline tööandja tugi vaimse tervisega seotud muredega toimetulekul, ent 42 protsenti töötajatest ei tunneta, et tööandja nende vaimset tervist toetaks, teatasid küsitluse korrraldajad. 

Võrreldes tööandjate ja töötajate vastuseid vaimse tervise toetamise küsimusele, näeme üsna suuri erinevusi. Näib, et tööandjate head kavatsused ei jõua alati kõigi töötajateni,

tõi pressiteates uuringust esile Palgainfo Agentuuri juht Kadri Seeder.

Kui tööandjate küsitlusele vastajatest märkis enamik, 82 protsenti, et organisatsioonis mingeid tegevusi töötajate vaimse tervise toetamiseks tehakse, siis töötajatest tunnetab tööandja tuge vaimsele tervisele 68 protsenti ja ülejäänud ei tea nimetada ühtegi tegevust, mida tööandja sellel suunal teeks.

CVKeskus.ee värbamisosakonna juht Grete Adler tõi uuringust esile, et vaimse tervise toetamine on olulisem juhtidele ja tippspetsialistidele, vähem tähtis aga lihtsama töö tegijatele. "Uuringu tulemustest näeme veel, et ka kodukontoris töötavad inimesed vajavad rohkem tööandja tuge vaimse tervise toetamisel, mida on hübriidset töökorraldust luues oluline meeles pidada," märkis Adler.

Tööandja tuge töötajate vaimsele tervisele pidasid sagedamini oluliseks pangandussektori töötajad, 80 protsenti vastanutest, transpordi ja põllumajanduse valdkondade töötajatest pidasid seda tähtsaks märksa vähem inimesi, vastavalt 50 ja 52 protsenti. Lisaks pangandustöötajatele on vaimse tervise toetamine keskmisest olulisem ka personali-, haridus- ja sotsiaaltöö valdkondades töötavatele inimestele.

Töötajatelt küsiti uuringu käigus lisaks eelnevale ka, milliseid tundeid ja olukordi on nad viimase kuu jooksul seoses tööga tundnud. Vastusevariantides loetletud tunnetest kogesid küsitluses osalenud töötajad kõige sagedamini väsimust ja liigsest töökoormusest tingitud stressi, mida on tööl sageli kogenud vastavalt 37 protsenti ja 23 protsenti töötajatest. Iga viies töötaja on sageli töö pärast häiritud ja närviline ning 19 protsenti vastanutest tõi välja, et nad on tihti tundnud, et ei suuda end töömuredest välja lülitada. Harvem kogevad töötajad tõrjutust ja seda, et nad ei saa oma tööga hakkama.

Küsi nõu!

  Esita küsimus

Saada vihje

Hea lugeja, meie eesmärk on teha just sellist ajakirja, nagu sulle meeldib. Pane kirja soovitud teemad ning dokumendivormid, mida tahaksid siit leida. Tehkem koostööd!
right banner 2024 est konference
430824810 430800019636154 7356040320163199917 n255