26.03.2018 Esmaspäev

Pärnumaa töömessil tuleb pakkumisele mitusada ametikohta

Aprilli alguses toimuval Pärnumaa töö- ja karjäärimessil saab valida mitmesaja tööpakkumise vahel, kirjutab Pärnu Postimees.  

“Aeg on selline, et andke ainult inimesi,” tõdes töötukassa Pärnumaa osakonna tööandjate konsultant Sigrid Jamnes.

Ettevõtteid, mis tööpakkumistega kohal, on praegu teada 50 ümber, aga nende hulk võib kasvada. Tööandjaid on nii kohalikke kui selliseid, kes otsivad inimesi kogu Eestist. Näiteks on Tallinna vanglal 30 tööpakkumist.

Päästeamet otsib töötajaid kõigisse piirkondadesse. Kohal on üks Rootsi ettevõte ja Hollandist tuleb siia rahvusvahelise võrgustiku EURES-e esindaja, kes vahendab sealseid tööpakkumisi.

Jamnes kõneles, et väga palju pakutakse hooajalist tööd, praktikakohti. Tööandjad on nõus palkama vähenenud töövõimega inimesi, võtma soovijaid tööpraktikale, palkama noori. “Näha on, et hädasti on töötajaid vaja,” avaldas ta, et praegu on väga hea võimalus töö leida.

Jamnese sõnutsi ei pruugi igal tööandjal kohe tööotsijale sobivat vakantsi olla, aga järgmisel kuul võib mõni koht vabaneda. Mess on koht nii tööotsijatele kui ka tööandjatele, et infot koguda ja vahetada.

Kuna samal ajal töömessiga toimub kontserdimaja kolmandal korrusel noortele infomess, on mõni ettevõte võtnud suuna teavitada noori, mis ameteid üldse olemas on. Teisel korrusel käib karjäärinõustamine, kus kahanenud töövõimega inimesi konsulteerivad spetsialistid omaette ruumis.

Jamnes kinnitas, et kontserdimajas on lift ja messile pääsevad puudega inimesedki.
TRK 2021 300x255 ee new 2021

Küsi nõu!

  Esita küsimus

Saada vihje

Hea lugeja, meie eesmärk on teha just sellist ajakirja, nagu sulle meeldib. Pane kirja soovitud teemad ning dokumendivormid, mida tahaksid siit leida. Tehkem koostööd!

Liituge meiega sotsiaalvõrgustikes