07.07.2017 Reede

Palo: valitsus plaanib tööjõuprobleemi lahendamiseks reforme

Ettevõtlus- ja infotehnoloogiaminister Urve Palo sõnul on tööjõupuuduse probleemi lahendamiseks valitsusel käsil mitmeid olulisi reforme, näiteks vanemahüvitise süsteemi paindlikumaks muutmine ja pensionireform; aga ka koolikohustuse pikendamine kuni kesk- või kutsehariduse omandamiseni.

"Samuti jätkuvad jõupingutused kõrgelt kvalifitseeritud spetsialistide Eestisse tööle asumise lihtsustamiseks ja kiirendamiseks ning erinevate koolituste ja ümberõppevõimaluste pakkumine töötavale inimesele," ütles Palo pressiteate vahendusel.

"Work in Estonia programm on aga suunatud nii tööjõuprobleemi leevendamiseks kui ka tootlikkuse tõstmiseks välisspetsialistide Eestisse meelitamise kaudu," ütles Palo, kelle sõnul sõltub Eesti majanduse rahvusvaheline konkurentsivõime sellest, kui innovatiivsed on ettevõtted.

"Innovatsioon ja seeläbi tootlikkuse kasv aga oleneb ettevõtete investeerimistegevusest – milliste mahtudega ja millesse need suunatud on. Eesti kontekstis on võtmetähtsusega lisaks nutikatele välisinvesteeringutele kohalikul kapitalil põhinevate ettevõtete investeerimistegevus. Pikas plaanis on oluline, et kohalikud ettevõtted tegeleksid nii arenduse, disaini, tootmise, müügi kui ka müügijärgse väärtuspakkumisega."

"Selleks oleme loonud näiteks võrkudega ühinemise toetuse väikese ja keskmise suurusega ettevõtetele, ressursitõhususe toetuse ning toote- ja tehnoloogiaarendusprogrammi ettevõtete arendustegevuse parendamiseks. Aga ka IKT-alase hariduse ja kompetentside edendamine või EAS-i välisesindajate võrgustiku kasvamine võimaldab meil liikuda teadmus- ja kapitalimahukama majanduse suunas," ütles minister.

Eesti Konjunktuuriinstituut (EKI) avaldas neljapäeval ekspertide paneeli juunikuu hinnangu, millest nähtub, et Eesti majandusolukord on märtsiga võrreldes paranenud. Suurimate majandusarengut takistavate teguritena hinnati kõige kõrgemaks sarnaselt märtsikuu hinnangutele oskustööjõu puudust ning vähese innovatsiooni ja kesise rahvusvahelise konkurentsivõime.

Selleks aastaks prognoosib EKI 3,3-protsendilist majanduskasvu.

Küsi nõu!

  Esita küsimus

Saada vihje

Hea lugeja, meie eesmärk on teha just sellist ajakirja, nagu sulle meeldib. Pane kirja soovitud teemad ning dokumendivormid, mida tahaksid siit leida. Tehkem koostööd!
right banner 2024 est konference