07.01.2021 Neljapäev

Palgaga tuleb hästi toime ligi kolmandik töötajatest

Palgainfo Agentuuri ja tööportaali CVKeskus.ee uuringu kohaselt tuleb oma töötasuga hästi toime 31 protsenti küsitlusele vastanud töötajatest.

Ootuspäraselt saavad majanduslikult paremini hakkama juhid ja tippspetsialistid ning kehvemini tulevad toime oskus- ja lihttöölised, samuti müügi- ja teenindustöötajad.
Ootuspäraselt saavad majanduslikult paremini hakkama juhid ja tippspetsialistid ning kehvemini tulevad toime oskus- ja lihttöölised, samuti müügi- ja teenindustöötajad. Foto: pixabay

Seejuures on palgaga hästi toime tulevate töötajate arv kuue aastaga kolmekordistunud. 2014. aastal oli vastav näitaja 10 protsenti, 2019. aastal aga 24 protsenti, teatas Palgainfo Agentuur.

Hinnangud toimetulekule sõltuvad töötajate ootustest oma elukvaliteedile ja ka sellest, kellega end võrreldakse,

ütles Palgainfo Agentuuri juht Kadri Seeder pressiteates.

Ta lisas, et olukorras, kus üsna paljud inimesed on jäänud tööta, hinnatakse rohkem töökoha olemasolu ja rõõmustatakse ka palgataseme säilimise üle.

9700 osalejaga uuringust selgus, et toimetulekuks on vaja teenida vähemalt 1156-eurost netopalka, hästi äraelamiseks aga üle 1500 euro.

55 protsenti vastanutest hindas 2020. aasta sügisel oma toimetulekut keskmiseks. Kehvasti tuli oma töötasuga toime 14 protsenti töötajatest. 2014. aastal hindas oma toimetulekut kehvaks 41 protsenti ning 2019. aastal 20 protsenti vastanuist.

Oma toimetulekut keskmiseks hindavad töötajad teenisid 1156-eurost netopalka. Majanduslikult hästi toime tulevad inimesed teenisid keskmiselt aga üle 1500-eurost netopalka. Oma toimetulekut hindasid halvaks vastajad, kes teenisid alla 1000 euro.

Ametirühmade lõikes on hinnangud toimetulekule mõnevõrra erinevad. Ootuspäraselt saavad majanduslikult paremini hakkama juhid ja tippspetsialistid ning kehvemini tulevad toime oskus- ja lihttöölised, samuti müügi- ja teenindustöötajad.

Juhtidel läheb hästi toime tulemiseks tarvis keskmiselt 2117-eurost netopalka, müügi- ja teenindustöötajatele piisab hästi toime tulemiseks ka 931 euro suurusest netotöötasust.

TRK 2021 300x255 ee new2

Küsi nõu!

  Esita küsimus

Saada vihje

Hea lugeja, meie eesmärk on teha just sellist ajakirja, nagu sulle meeldib. Pane kirja soovitud teemad ning dokumendivormid, mida tahaksid siit leida. Tehkem koostööd!

Liituge meiega sotsiaalvõrgustikes