14.07.2020 Teisipäev

Põllumajanduskoda korraldab Ukraina töölistele erilennu Eestisse

Eesti Põllumajandus-Kaubanduskoda korraldab lähiajal tellimuslennu Ukraina töötajate lennutamiseks Eestisse.

Ettevõtjad, kes on huvitatud Ukraina töötaja lennutamisest Eestisse, saavad kuni 15. juulini täita vastava ankeedi
Ettevõtjad, kes on huvitatud Ukraina töötaja lennutamisest Eestisse, saavad kuni 15. juulini täita vastava ankeedi Foto: pixabay.com

Koda korraldab Tallinna–Kiievi–Tallinna erilennu enne augusti algust, tõenäoliselt juba järgmisel nädalal, kirjutas koja esimees Roomet Sõrmus sotsiaalmeedias.

Ettevõtjad, kes on huvitatud Ukraina töötaja lennutamisest Eestisse, saavad kuni 15. juulini täita vastava ankeedi. Eelistatud on põllumajandustöötajad. Koja esimehe sõnul on lennu toimumiseks juba piisavalt palju huvilisi.

Pileti hind sõltub lennuki täituvusest, maksimaalselt on see 350 eurot. Kui Ukraina töötajal on lühiajaline töötamine registreeritud kuni 90 päeva, siis ei väljastata viisat ja Eestisse pääseb ainult otselennuga.

Koda korraldab lennu ka Tallinna–Kiievi suunal, oodatud on huvilised sõltumata tegevusalast.

Eesti valitsus lubab alates 6. juulist välistöötajaid Eestisse, kui tööandja on valmis töötajale korraldama COVID-19 viiruse testimise Eestisse saabumisel ja uuesti 14 päeva pärast. Samuti peab töötaja viibima 14 päeva karantiinis ja ei tohi sellel ajal töötada.

Nakatumiskordaja Ukrainas on üle 25 inimese 100 000 elaniku kohta, mistõttu ei ole lubatud avada liinilende Ukraina ja Eesti vahel.

Küsi nõu!

  Esita küsimus

Saada vihje

Hea lugeja, meie eesmärk on teha just sellist ajakirja, nagu sulle meeldib. Pane kirja soovitud teemad ning dokumendivormid, mida tahaksid siit leida. Tehkem koostööd!