02.01.2019 Kolmapäev

Muudatused töötamise registreerimisel alates 1. jaanuarist 2019

Alates uuest aastast muutusid mõned töötamise registri kannetega seotud nõuded.

Maksu- ja tolliamet tuletab meelde, et töötamise registreerimisel kehtivad uued nõuded.
Maksu- ja tolliamet tuletab meelde, et töötamise registreerimisel kehtivad uued nõuded. Foto: Postimees

Töötamise registrisse tuleb hakata märkima tööaja määra

Viimast korda tuleb tööaja määr deklaratsioonile TSD märkida detsembrikuu eest 10. jaanuariks 2019 esitataval TSDl. Järgmistele deklaratsioonidele tööajamäära enam märkima ei pea.

Deklaratsioonil TSD märgitud tööaja määr, mis erineb 1st, kantakse novembrikuu TSDlt automaatselt töötamise kande juurde üle.

Kui TSDl tööaja määra märgitud ei ole, siis kuvatakse töötamise kande juures vaikimisi tööaja määr 1.

Tööaja määra saab märkida vahemikus 0,01 kuni 1,00.

 Uus töötamise liik „Sotsiaalmaksukohustusega FIE abikaasa"

Alates 1. jaanuarist 2019 teeb füüsilisest isikust ettevõtja (FIE) oma majandustegevuses osaleva abikaasa kohta kande töötamise registrisse. Kui FIE lõpetab või peatab oma tegevuse, peab ta lõpetama või peatama ka oma abikaasa töötamise kande töötamise registris. Töötamise registri kanne on aluseks sotsiaalkindlustuskaitse saamisel.

FIE ettevõtte tegevuses osalev abikaasa on äriregistrisse kantud FIE abikaasa, kes osaleb FIE ettevõtte tegevuses ning kellel ei ole FIEga sõlmitud töölepingut või töövõtu-, käsundus- või muu teenuse osutamiseks võlaõiguslikku lepingut.

Kuni 31. detsembrini 2018 esitab FIE oma majandustegevuses osaleva abikaasa registreerimiseks Maksu- ja Tolliametile avalduse. Kehtivad FIE abikaasa kanded tõstetakse 1. jaanuaril 2019 töötamise registrisse üle.

Ametinimetuse ja töökoha aadressi märkimine töötamise registrisse muutub kohustuslikuks alates 1. juunist 2019

Alates 1. juunist 2019 ei saa töötamist ilma ametinimetuse ja töökoha aadressita enam registreerida.

Olemasolevaid töötamise kandeid ei saa muuta ega lõpetada, kui ametinimetust ja töökoha aadressi märgitud ei ole.

Olemasolevatele kehtivatele töötamise kannetele tuleb ametinimetus ja töökoha aadress lisada hiljemalt 30. juuniks 2019.

Ametinimetus ja töökoha aadress tuleb sisestada klassifikaatorist. Vabatekstina aadressi täpsustus ja/või ametnimetus tuleb lisada siis, kui täpne aadress või ametinimetuse viies tase (neli esimest tuleb alati leida klassifikaatorist) ei ole klassifikaatorist leitavad.

Küsi nõu!

  Esita küsimus

Saada vihje

Hea lugeja, meie eesmärk on teha just sellist ajakirja, nagu sulle meeldib. Pane kirja soovitud teemad ning dokumendivormid, mida tahaksid siit leida. Tehkem koostööd!