25.05.2020 Esmaspäev

Mis on kõige popimad hooajatööd?

Kõige populaarsemale hooajalisele töökohale kandideerib keskmiselt üle 100 tööotsija, näitab tööportaali CVKeskus.ee statistika.

Enim soovitakse tööd marjakorjaja ning põllutöölisena.
Enim soovitakse tööd marjakorjaja ning põllutöölisena. Foto: pixabay

Enim tahetud hooajaline töö on hetkel maasikakorjaja ja põllutööline – antud ametikohale laekub keskmiselt 116 kandideerimisavaldust. Teine populaarseim hooajatöö on aiandustööline, kuhu kandideerib keskmiselt 83 tööotsijat. Hooajatööde populaarseima ametite esikolmikusse mahub ka lehekandja 44 kandideerimisavaldusega.

Üle 40 CV laekub ka suvehooaja klienditeenindajate- (42) ja farmitööliste (40) tööpakkumistele. Lisaks on populaarsed suvereporteri ja aedniku ametikohad, kuhu kandideerib keskmiselt vastavalt 27 ja 21 tööotsijat.

Marjakulleri töökohale on konkurents veidi väiksem ja keskmiselt kandideerib tööpakkumisele 19 tööotsijat. Ka traktoristi tööpakkumiste vastu on huvi mõnevõrra väiksem ja sellele ametikohale kandideerib keskmiselt 15 inimest.

Kõige keerukam on aga leida hooajaks vetelpäästjaid – ühele vetelpäästja ametikohale kandideerib keskmiselt 7 tööotsijat.

„Hooajatööde puhul on väga oluline, et tööandja tooks tööpakkumisel selgelt välja pakutavad tingimused. Näiteks on 38%-l hooajalistest tööpakkumistest avalikult välja toodud palganumber, mis lihtsustab värbamist ja aitab kiiremini leida sobivaid hooajalisi töötajaid,“ kommenteerib CVKeskus.ee turundusjuht Henry Auväärt.

Maasikakorjaja ametile pakuvad tööandjad kuu keskmiseks teenistuseks palka alates 600 kuni 1200 euroni, kuid leidub ka suuremaid palgapakkumisi.

Kokku on hetkel CVKeskus.ee tööportaalis üle 100 hooajalise tööpakkumise.

Küsi nõu!

  Esita küsimus

Saada vihje

Hea lugeja, meie eesmärk on teha just sellist ajakirja, nagu sulle meeldib. Pane kirja soovitud teemad ning dokumendivormid, mida tahaksid siit leida. Tehkem koostööd!

Liituge meiega sotsiaalvõrgustikes