13.09.2022 Teisipäev

Ministeerium: tulevikus võiks ka haiguslehe ajal osaliselt töötada

Sotsiaalministeerium teeb ettepaneku töötada välja süsteem, mis võimaldaks kahest kuust pikema haiguslehe ajal osalise koormuse või kergemate tööülesannetega töötamist jätkata, sest see annaks inimesele võimaluse hoida sidet tööeluga ning ennetada püsiva töövõimetuse kujunemist.

Kui inimene jätkab töötamist osalise tööajaga või kergemates tööülesannetes, maksab haigekassa plaani kohaselt palgavahe hüvitist.
Kui inimene jätkab töötamist osalise tööajaga või kergemates tööülesannetes, maksab haigekassa plaani kohaselt palgavahe hüvitist. Foto: pixabay

Töötamine võiks olla lubatud alates haiguslehe 61. päevast osakoormusega või kergemates ülesannetes, kui raviarst, vajadusel koostöös töötervishoiuarstiga, hindab seda võimalikuks, teatas ministeeriumi pressiesindaja teisipäeval. Tööandja saab vajaliku info ning loob võimalusel terviseseisundile vastavad töötingimused.

Haiguslehe ajal saab inimene palgavahe hüvitist, vajadusel tuge töötukassalt ja...


Juurdepääs käesolevale materjalile on finants- ja õigusajakirja RUP tellijatel.

Küsi nõu!

  Esita küsimus

Saada vihje

Hea lugeja, meie eesmärk on teha just sellist ajakirja, nagu sulle meeldib. Pane kirja soovitud teemad ning dokumendivormid, mida tahaksid siit leida. Tehkem koostööd!
right banner 2024 est konference