08.11.2023 Kolmapäev

Ministeerium kordab taas: õpetajate streigiks pole õiguslikku alust

Haridus- ja teadusministeerium kordas täna avalikult üle oma seisukoha, mis edastati juba esmaspäeval koolijuhtidele: õpetajate hoiatusstreigi korraldamiseks pole õiguslikku alust. 

Kristina Kallas, haridus- ja teadusminister
Kristina Kallas, haridus- ja teadusminister Foto: HTM

Haridus- ja teadusministeerium saatis kirja riigikoolidele, kus selgitas lahti streigiga seonduva ning andis oma koolidele suuniseid, et streigi toimumisel ning kooli töö korraldamisel teaks riigikooli juht, kuidas õiguspäraselt tegutseda. Antud kirjas selgitati muuhulgas lahti streigi, hoiatusstreigi ja toetusstreigi õiguslik määratlus.

Ministeerium on antud küsimuses oma õigusliku hinnangu andnud ning sellest tulenevalt ei ole streigi korraldamiseks käesoleval ajahetkel õiguslikku alust. Läbiviidav tegevus ei ole ministeeriumi hinnangul kollektiivse töötüli lahendamise seadusega kooskõlas. Ministeerium ei keela ega piira omalt poolt streigi korraldamist ega karista streigist osavõtjaid. 

Haridus- ja teadusministeerium on kutsunud sel reedel Eesti Haridustöötajate Liidu, Eesti Linnade ja Valdade Liidu, omavalitsuste ja erakoolide esindajad ühise laua taha läbi rääkima. Kohtumine toimub Tartu ministeeriumihoones kell 14.

Küsi nõu!

  Esita küsimus

Saada vihje

Hea lugeja, meie eesmärk on teha just sellist ajakirja, nagu sulle meeldib. Pane kirja soovitud teemad ning dokumendivormid, mida tahaksid siit leida. Tehkem koostööd!
right banner 2024 est konference