11.04.2022 Esmaspäev

Lidli poodides alustasid tööd esimesed sõjapõgenikud

Lidl Eesti Tallinna kauplustes alustas aprillis tööd 30 Ukraina sõjapõgenikku.

Uutel töötajail on võimalus saada abi tugiisikult, kes aitab keskkonnaga paremini kohaneda.
Uutel töötajail on võimalus saada abi tugiisikult, kes aitab keskkonnaga paremini kohaneda. Foto: lidl.com

Töövestlused on käimas veel 20 inimesega, kes liituvad poemeeskondadega nii Tallinnas kui ka teistes linnades, teatas Lidl.

"Esimesed sõjapõgenikud asusid Lidli kauplustes tööle aprilli alguses. Nende motivatsioon ja valmisolek keelebarjäärist hoolimata kiiresti õppida väärib suurimat tunnustust. Oleme uhked ka oma meeskonna üle, kes on uutele kolleegidele igati toeks ja pakuvad turvalist töökeskkonda kõigile, kes meie poodidesse tööle tulevad," kommenteeris Lidl Eesti personaliosakonna juht Liina Kippasto.

Värskelt tööle asunud kolleegide tööülesanded on samad, mis teistelgi poetöötajail, kuid sisseelamisperioodil ei hõlma need eesti keele puuduliku oskuse tõttu otsest kontakti klientidega.

Kuna tööaeg ja -kohustused kattuvad, siis on ka palk ja lisahüved teiste töötajatega samad. Meie jaoks on töötajate võrdne kohtlemine põhimõtte küsimus. Meie värbamisprotsess jätkub ning peatselt saame Ukrainast saabunuile tööd pakkuda ka meie Tartu, Pärnu ja Narva kauplustes,

'toonitas Liina Kippasto, kelle sõnul soovib ettevõte riigiga koostöös toetada ka uute meeskonnaliikmete eesti keele õpinguid.

Uutel töötajail on võimalus saada abi tugiisikult, kes aitab keskkonnaga paremini kohaneda ning lahendada näiteks keelebarjäärist tulenevaid küsimusi. Kõik ettevõtte piirkonnajuhid on saanud juhised tiimiga liituvate sõjapõgenike edukaks kaasamiseks. 

Lidl on esindatud 32 riigis üle maailma ning haldab 11 5

Küsi nõu!

  Esita küsimus

Saada vihje

Hea lugeja, meie eesmärk on teha just sellist ajakirja, nagu sulle meeldib. Pane kirja soovitud teemad ning dokumendivormid, mida tahaksid siit leida. Tehkem koostööd!