08.07.2022 Reede

Sõjapõgenike töölevõtt

Ukraina sõja tõttu Eesti tööturul toimunud muutused ühtaegu nii kurvastavad kui ka rõõmustavad tööandjaid, kes seni on tundud suurt töökäte puudust. Samas tekitab uute inimeste saabumine ning välismaalastest töötajate eriregulatsioon palju küsimusi, millele ühtse vastuse leidmine ei pruugi alati lihtne olla.

Meeli Miidla-Vanatalu, tööinspektsiooni peadirektori asetäitja
Meeli Miidla-Vanatalu, tööinspektsiooni peadirektori asetäitja Foto: erakogu

Riik on loonud hulgaliselt infoallikaid, mis hõlbustavad tööandjal õigete valikute ja otsuste tegemist, kuid on teemasid, milles selguse saamiseks tuleb teada ja arvestada erinevate seaduse nõuete ning lisaks nende erisustega. Samas tuleb oma ettevõttes tagada kõigi töötajate võrdne kohtlemine, mida nõuab ja eeldab töölepingu seaduse § 3.

Kaasav otsustamine

Täiesti arusaadav on, et inimesel on soov hätta sattunud inimest aidata. Nii soovivad ka tööandjad anda oma panuse sõjapõgenike abistamisel, luues neile muu hulgas töötamise võimalusi.

Kahjuks juhtub vahel nii, et kellegi aitamine võib seada mõne seni ettevõttes...

Juurdepääs käesolevale materjalile on majandusajakirja Raamatupidamisuudised tellijatel.

Saada vihje

Hea lugeja, meie eesmärk on teha just sellist ajakirja, nagu sulle meeldib. Pane kirja soovitud teemad ning dokumendivormid, mida tahaksid siit leida. Tehkem koostööd!