01.09.2016 Neljapäev

Kontoritöö võib osutuda ootamatult ohtlikuks

Me kõik tahame oma tööd teha  nii, et jõuaksime töölt koju sama terve ja rõõmsana kui sinna läksime ning et õnnetust ei juhtuks meie enda ega töökaaslastega. Kahjuks läheb mõnikord teisiti.

Rein Reisberg, töökeskkonna konsultant
Rein Reisberg, töökeskkonna konsultant Foto: Tööinspektsioon

Eelmisel aastal registreeris tööinspektsioon 4774 tööõnnetust ja ka see aasta on olnud üsna süngetes toonides. Esimese seitsme kuu jooksul on tulnud teade 2925 õnnetusjuhtumi kohta. Päevas juhtub seega 14 tööõnnetust, millest pea kolm on rasked. Need on mõtlemapanevad numbrid. Eriti kurvaks teeb fakt, et 15 inimest on sel aastal tööl oma elu kaotanud (kahe juhtumi asjaolud on veel täpsustamisel).

Ohtlikud elualad

Kõige rohkem õnnetusi juhtub metalltoodete tootmisel. Tänavu seitsme kuuga registreeriti seal 310 õnnetust. Kaubanduses on sel aastal juhtunud 265 ning ehituses 253 õnnetust. Samas on teada, et tööinspektsioonile ei anta teada kõikidest õnnetustest. Seda näeme statistikaameti kogutud info põhjal. Nende hinnangul juhtub õnnetusi palju rohkem, koguni kümne tuhande ringis aastas.

Järgnev joonis annab ülevaate suurima tööõnnetuste arvuga tegevusaladest Eestis.

graafikPluss

Eesti tööohutuskultuurist ja sellest, kuidas tööõnnetusi vältida, võite lugeda äsja ilmunud veebiajakirjast Raamatupidamisuudised Pluss nr 4, 2016. Tuletame meelde, et kuni 9. septembrini saab tellida ajakirja Raamatupidamisuudised teiseks poolaastaks superhinnaga – 15% soodsamalt! Lisaks saate 19 euro väärtuses kingituse. Lugege lähemalt aadressilt: http://rup.ee/tellimine

Küsi nõu!

  Esita küsimus

Saada vihje

Hea lugeja, meie eesmärk on teha just sellist ajakirja, nagu sulle meeldib. Pane kirja soovitud teemad ning dokumendivormid, mida tahaksid siit leida. Tehkem koostööd!
right banner 2024 est konference