18.11.2020 Kolmapäev

Kohtutäiturid: FIE-de haiguspäevade hüvitamine peab muutuma võrdseks

Kohtutäiturite ja pankrotihaldurite koja esimees Arvi Pink saatis eile sotsiaalministeeriumile pöördumise, milles teeb ettepaneku kehtestada regulatsioon, et ka FIE-del ja FIE-dena maksustavatel isikutel oleks võimalus saada hüvitist teise kuni viienda haiguspäeva eest. 

Koja esimehe Arvi Pink hinnangul tuleb kehtestada regulatsioon, et võimalus teise kuni viienda haiguspäeva eest hüvitist saada tekiks ka FIE-del ja FIE-dena maksustavatel isikutel, sh kohtutäituritel.
Koja esimehe Arvi Pink hinnangul tuleb kehtestada regulatsioon, et võimalus teise kuni viienda haiguspäeva eest hüvitist saada tekiks ka FIE-del ja FIE-dena maksustavatel isikutel, sh kohtutäituritel. Foto: pixabay

Avalike allikate kaudu on tulnud välja, et plaanis on muuta ravikindlustuse seadust, et õigus saada haigushüvitist tekib alates kuuendast haiguspäevast, kuna töötervishoiu ja tööohutuse seaduse muutmisega jääb tööandja kanda teise kuni viienda haiguspäeva hüvitamine,

märkis koda.  

Koja esimehe Arvi Pink hinnangul tuleb kehtestada regulatsioon, et võimalus teise kuni viienda haiguspäeva eest hüvitist saada tekiks ka FIE-del ja FIE-dena maksustavatel isikutel, sh kohtutäituritel. Uue skeemi järgi peab olema võimalus saada Eesti haigekassast hüvitist seetõttu, et tegemist on isikutega, kellele on FIE-na teenitud ja sotsiaalmaksuga maksustatud tulu põhisissetulekuks. Kehtiva regulatsiooni kohaselt on tegemist sotsiaalmaksu maksjate suhtes olulise võrdse kohtlemise põhimõtte rikkumisega.

Lisaks arvestades aktuaalset olukorda ägeda viiruslevikuga, puutuvad näiteks kohtutäiturid kokku klientidega avalikku teenust osutades, mis suurendab oluliselt haigestumise riski.

Küsi nõu!

  Esita küsimus

Saada vihje

Hea lugeja, meie eesmärk on teha just sellist ajakirja, nagu sulle meeldib. Pane kirja soovitud teemad ning dokumendivormid, mida tahaksid siit leida. Tehkem koostööd!