14.09.2021 Teisipäev

Firmad saavad haigekassast pärida töötajate vaktsineerituse protsenti

Haigekassa pakub rohkem kui 30 töötajaga ettevõtetele võimalust küsida oma töötajate COVID-19 vaktsiiniga hõlmatud töötajate protsenti ning samuti on võimalik jätkuvalt kutsuda vaktsineerijad ettevõttesse kohapeale.

Haigekassa saab edastada hõlmatuse protsendi sõltuvalt vaktsineerituse tasemest.
Haigekassa saab edastada hõlmatuse protsendi sõltuvalt vaktsineerituse tasemest. Foto: pexels

Haigekassa juhatuse liige Maivi Parv ütles, et andmeid antakse välja protsendina ning ühegi konkreetse töötaja andmeid ei edastata, teatas haigekassa pressiesindaja teisipäeval. Selleks, et tööandjal poleks võimalik kindlaks teha, millised töötajad on vaktsineeritud või millised ei ole, annab haigekassa töötajate COVID-19 vaktsiiniga hõlmatud protsendi välja ettevõtetele, kus on rohkem kui 30 töötajat.

Hõlmatuse protsent on tööandjale oluline info, selle põhjal saab ta teha näiteks otsuse, kas kutsuda vaktsineerija ettevõttesse kohale vaktsineerima, sest pakume sellist võimalust ettevõtetele endiselt. Töökohas vaktsineerimine on töötajatele paindlik võimalus kaitsta vaktsineerimise läbi nii enda, oma lähedaste kui kolleegide tervist,

rääkis Parv.

Andmete küsimuseks tuleb saata e-kiri aadressile See e-posti aadress on spämmirobotite eest kaitstud. Selle nägemiseks peab su veebilehitsejas olema JavaSkript sisse lülitatud. ning kirjutada teemareale "Selgitustaotlus". Haigekassa saab edastada hõlmatuse protsendi sõltuvalt vaktsineerituse tasemest ehk ettevõte saab vastuse, et tema töötajad on kas vaktsineeritud alla 50 protsendi, vahemikus 50-90 protsenti kindla protsendina või üle 90 protsendi.

Ettevõtted, kes soovivad enda ruumidesse vaktsineerijat kutsuda, saavad ühendust võtta aadressil See e-posti aadress on spämmirobotite eest kaitstud. Selle nägemiseks peab su veebilehitsejas olema JavaSkript sisse lülitatud. ja oma soovist märku anda.

Küsi nõu!

  Esita küsimus

Saada vihje

Hea lugeja, meie eesmärk on teha just sellist ajakirja, nagu sulle meeldib. Pane kirja soovitud teemad ning dokumendivormid, mida tahaksid siit leida. Tehkem koostööd!