11.11.2014 Teisipäev

Ettevõtted keskenduvad hea tööjõu hoidmisele

Eesti ettevõtjate tuleva aasta fookuses on heade töötajate hoidmine, selgub konsultatsioonifirma KPMG korraldatud äriliidrite uuringust.

Ettevõtted keskenduvad tuleval hea tööjõu hoidmisele
Ettevõtted keskenduvad tuleval hea tööjõu hoidmisele Foto: PM

Sajast küsimustikule vastanud ärijuhist nimetas heade töötajate hoidmist 84%. Oluliseks peeti veel tootlikkuse suurenemist, mida märkis 64% vastanuist ning uute toodete väljatöötamist nimetas fookuses olevaks 37% vastanutest. Sealjuures kulubaasi vähendamist tõi välja vaid 33% vastanutest, mis on märgatavalt vähem kui teistes uuringus küsitletud riikides.

Heade töötajate hoidmine tähendab ühtlasi, et suuri muudatusi tööjõu suurendamiseks või vähendamiseks ei plaanita, vaid 10% küsitletutest vastas, et kavatseb töötajate arvu vähendada ning alla 30% tõi välja mingitki töötajate arvu suurendamist. Valdav enamus vastanutest, ehk 75% lootis sealjuures, et palgad ei tõuse ettevõttes rohkem 4,9%, sealjuures 20% lootis aasta veeta palku tõstmata ning kümmekond protsenti vastanuist ütles, et palgad tõusevad alla 2%.

Palgatõusu põhjustena märkis veerand vastanuist töötajatepoolset survet ning 45% kvalifitseeritud tööjõu puudust.

Eestist vastas küsimustikule sadakond ärijuhti. Üle veerandi neist tulid tööstussektorist üle kümne protsendi ehitus- ja kinnisvarasektorist, samapalju hulgi- ja jaekaubandusest või hotelli- ja restoranisektorist. Pisut alla 20% olid ettevõtete omanikud, pea 40% tegevjuhid, 30% finantsjuhid ning pisut üle 10% muud juhtkonna liikmed.

Küsi nõu!

  Esita küsimus

Liituge meiega sotsiaalvõrgustikes