18.01.2019 Reede

Eesti Energia tütarfirma teavitas töötukassat 146 töötaja koondamisest

Eesti Energia tütarfirma Enefit Kaevandused teavitas kolmapäeval töötukassat 146 töötaja kollektiivsest koondamisest seoses vanade Narva energiaplokkide sulgemisega

"Nüüd järgneb vähemalt 15-päevane periood, mil tööandja konsulteerib töötajate usaldusisiku ja töötajate endiga. Jaanuari lõpul esitatakse töötukassa lõplikud andmed – kui palju inimesi koondatakse ja millal töölepingud lõppevad," ütles töötukassa kommunikatsioonijuht Annika Koppel.

Veebruari algul läheb töötukassa Enefit Kaevandused AS töötajatele infot jagama koondamis- ja töötuskindlustushüvitiste ja töötukassa pakutavate teenuste kohta. "Räägime kindlasti tööturu olukorrast ja vabadest töökohtadest piirkonnas," lisas Koppel.

Tänavu täituvad Narva elektrijaamades tulenevalt Euroopa Liidu (EL) tööstusheitmete direktiivi piirangust vanemate energiaplokkide töötunnid, misjärel tuleb need sulgeda - plokkide sulgemise tõttu väheneb põlevkivist elektritootmise maht ja seoses sellega ka põlevkivi kaevandamine.

Vanemate energiaplokkide sulgemine toob kaasa ka töökohtade vähenemise. Lähiajal planeerib Eesti Energia vähendada suurenergeetikas töökohtade arvu ligikaudu 150 võrra. Umbes 65 protsendil lahkuvatel töötajatel on õigus pensionile. Lisaks on 10 protsenti neid, kellele pakutakse ettevõttepensioni. Töötajate jaoks, kes pensionit ei saa, pakub ettevõte lisaks seadusest tulenevale ümberõppestipendiumi. Ümberõppestipendiumi on võimalik saada 25 protsendil töötajatest.

Küsi nõu!

  Esita küsimus

Liituge meiega sotsiaalvõrgustikes