13.11.2023 Esmaspäev

Ametiühingud: ka päästjad soovivad pikaajalist palgakindlust

Homme siseministriga kohtuv Eesti Päästeala Töötajate Ametiühing taotleb sarnaselt õpetajatega vähemalt kolmeaastase kollektiivlepingu sõlmimist, mis sisaldaks täpseid palgatõuse aastani 2026.

Päästjad soovivad samuti pikaajalist palgakindlust.
Päästjad soovivad samuti pikaajalist palgakindlust. Foto: pixabay

Arvestades selle aasta alguses jõustunud märkimisväärset palgatõusu, on päästjate nõudmised mõõdukad. Uuest aastast loodetakse siseministeeriumi poolt inflatsiooni korrigeerimist viie protsendi võrra, 2025. aastal ja 2026. aastal aga jõukohaseid samme varem kokku lepitud palgaeesmärgi suunas, vastavalt siis 18 ja 15 protsenti.

 Ka päästjate puhul on erinevad siseministrid tunnustanud eesmärgina 120 protsenti keskmise palgani jõudmist, mis tagaks valdkonna jätkusuutlikkuse ja toimekindluse.

Eesti Päästeala Töötajate Ametiühingu peausaldusisiku Kalle Koopi sõnul on päästjatel palga kõrval ka teisi muresid. „Kuna paljud käivad tööle kaugemalt või on võtnud aja jooksul juurde muid kohustusi, on väga oluline 24-tunniste valvete säilimine. Sõltuvalt palganumbritest võib siin mingi kompromiss olla võimalik, aga optimaalne tööaeg on meile palgaga võrreldes pea sama tähtis,“ ütles Koop.

Tänavu augustis tunnistas rahandusminister Mart Võrklaev intervjuus ERR-ile, et töötajaid, kellel on sõlmitud kollektiivleping, palgatõusuta jätta ei saa. Samal ajal ei näe järgmise aasta riigieelarve eelnõu ning ka riigieelarve strateegia päästjatele ette palgatõusu. „Sõnum on selge, ilma kollektiivlepinguta on palgad külmutatud ja kukkumine tagasi mudaliigasse garanteeritud,“ võttis Koop olukorra lühidalt kokku.

Kohtumine siseministriga leiab aset homme kell 14.

banner right tookuulutus

Küsi nõu!

  Esita küsimus

Saada vihje

Hea lugeja, meie eesmärk on teha just sellist ajakirja, nagu sulle meeldib. Pane kirja soovitud teemad ning dokumendivormid, mida tahaksid siit leida. Tehkem koostööd!
right banner 2024 est konference
430824810 430800019636154 7356040320163199917 n255