860x100 kriisi paasterongad
21.08.2017 Esmaspäev

ABB on tänavu Eestis tööle võtnud ligi 500 inimest

Tööstuskontsern ABB on tänavu Eestis tööle võtnud ligi 500 inimest, kellest äriteeninduskeskusesse on tööle asunud ligi 100 töötajat.

"2017. aasta jooksul oleme võtnud tööle või praktikale kokku ligikaudu 500 inimest, neist laias laastus 350 kontoritöötajat ja 150 tootmistöötajat. Sellest 500 töötajast umbkaudu üle saja on tööle võetud äriteeninduskeskusesse, teist samapalju praktikale," ütles ABB Balti riikide personalijuht Agnes Hansen BNS-ile.

Eelmise aasta oktoobris avas ABB Tallinnas Ülemiste City linnaku Öpiku majas oma regionaalse äriteeninduskeskuse, kus asub mõne aastaga tööle üle 400 inimese. Tänavu jaanuariks oli ABB äriteeninduskeskusesse tööle võtnud ligi 200 inimest.

ABB Tallinna regionaalne äriteeninduskeskus on üks kuuest keskusest, mida ABB on üle maailma rajanud või rajamas, et muuta ettevõtte töö tõhusamaks ja tulusamaks, koondades ning standardiseerides tugiteenuseid, mida varem osutati 68 riigis eraldi. Keskus pakub tuge ABB finants-, personali- ja tarneahelavaldkonna tegevustele.

Lisaks tõi ABB mullu pärast USA-s Arizona osariigis asuva taastuvenergiaseadmete tehase sulgemist osa töökohti Eestisse ning Itaaliasse. "USA tehase sulgemisega seoses on meile tänaseks tööle tulnud ligi 70 inimest," märkis Hansen.

Eestis tegutseb ABB alates 1992. aastast, ettevõtte tegevus jaotub kolme valdkonda: seadmete, süsteemide, korrashoiuteenuste ja projektide müük; mootorite, generaatorite, ajamite, taastuvenergiaseadmete, elektrikilpide ja komplektalajaamade tootmine ning raamatupidamis-, tarneahela juhtimis- ja personaliteenused ABB  Grupi ettevõtetele.

ABB kontserni Eesti üksuse käive moodustas 2015. aastal 155 miljonit eurot ja siinses üksuses töötas kokku keskmiselt 1056 inimest.

Küsi nõu!

  Esita küsimus

Vebinar ee 300x500 maire otsus 3 gif

Liituge meiega sotsiaalvõrgustikes