22.02.2021 Esmaspäev

Venemaa viisadele saab tänasest taotleda kompensatsiooni

Tänasest on taas võimalik esitada taotlusi Venemaa Föderatsiooni viisa taotlustasu kompenseerimiseks. Sel aastal saab kompensatsiooni taotleda 2020. aasta novembris ja detsembris kehtinud ning 2021. aastal kehtivate viisade kulude hüvitamiseks.

Viisade kompenseerimiseks võivad taotlusi esitada kõik Eesti kodanikud, kelle rahvastikuregistri järgne elukoht on Eestis.
Viisade kompenseerimiseks võivad taotlusi esitada kõik Eesti kodanikud, kelle rahvastikuregistri järgne elukoht on Eestis. Foto: pexels

Toetus võimaldab hüvitada Venemaa viisa taotlemise kulud, kui reisimine on vajalik piiriäärsetel aladel elavate sugulaste või nende matmispaikade külastamiseks.

Ehkki piiriülene liikumine on täna takistatud, toimub viisade kompenseerimine siiski,

selgitas rahandusministeeriumi regionaalpoliitika talituse juhataja Kaire Luht.

„Eeldatavalt laekub taotlusi tavapärasemast väiksemas mahus, ent seejuures on inimestel võimalik saada toetust ka juba varem välja antud mitmeaastaste viisade jaoks.“

Kaire Luht juhib tähelepanu, et taotluste esitamine toimub vastavalt piirkonnale. Kui viisat vajatakse Slantsõ rajooni Zagrive vallas või  Kingissepa rajooni Ivangorodi linnas ning Bolšelutski ja Kuzemkino vallas elavate sugulaste või matmispaikade külastamiseks, tuleb taotlejal pöörduda Ida-Virumaa Omavalitsuste Liidu poole, kes on rahandusministeeriumi piirkondlik partner taotluste vastuvõtmisel.

Kui viisat vajatakse Petseri rajooni Petseri linnas ning Krupa, Laura ja Uue-Irboska vallas elavate sugulaste või matmispaikade külastamiseks, tuleb pöörduda Võrumaa Arenduskeskuse poole.

Viisade kompenseerimiseks võivad taotlusi esitada kõik Eesti kodanikud, kelle rahvastikuregistri järgne elukoht on Eestis. Maksimaalselt on võimalik hüvitist saada 70 eurot aastas ühe taotleja kohta.

Taotlusi viisalõivu kompensatsiooni saajate nimekirja kandmiseks saab esitada kuni 31. oktoobrini 2021, taotlusi tasutud viisalõivu kompenseerimiseks kuni 30. novembrini 2021.

 

Küsi nõu!

  Esita küsimus

Saada vihje

Hea lugeja, meie eesmärk on teha just sellist ajakirja, nagu sulle meeldib. Pane kirja soovitud teemad ning dokumendivormid, mida tahaksid siit leida. Tehkem koostööd!

Liituge meiega sotsiaalvõrgustikes