06.03.2019 Kolmapäev

Väikeõlletootjad soovivad aktsiisisoodustuse laiendamist

Eesti Väikepruulijate Liit soovib, et uus riigikogu ning moodustatav valitsus suurendaks sektori aktsiisisoodustust kõrgemale praegusest 600 000 liitrise tootmismahu ülempiirist.

Väiketootjate õlled on pidevaks tüliõunaks.
Väiketootjate õlled on pidevaks tüliõunaks. Foto: Pixabay

"Kehtiva aktsiisipoliitika puuduseks on juba vähekenegi edukamale kohalikule väiketootjale suurte rahvusvaheliste õlletootjatega sarnase maksukoormuse panemine," ütles väikepruulijate liidu juhatuse liige Gristel Tali pressiteate vahendusel.

See pidurdab tema hinnangul kohalikku ettevõtlust, takistab töökohtade loomist ja mõjub halvasti ka rahvatervisele, sest annab eelise nii-öelda mahuõlledele maitseõllede ees.

Liidu hinnangul tuleks aktsiisisoodustus tuua naaberriikidega võrreldavale tasemele. Kuna Eesti suuremate õlletootjate õlletootjate tootmismaht on ligi 100 miljonit liitrit, ei ole väikepruulijate liidu hinnangul põhjendatud 600 000 liitrist rohkem tootvate mikroettevõtete võrdsustamine suurtootjatega.

Eesti suurimad väiketootjad on praegu Põhjala Brewing AS, Sori Brewing Estonia OÜ, Tanker Brewery OÜ, Lehe Pruulikoda OÜ, Pühaste Pruulikoda OÜ, mille toodangumaht ei ületa praegusel ajal 500 000 liitri piiri.

Kehtiva seaduse järgi on õlle aktsiisimäär 16,92 eurot õlle etanoolisisalduse ühe mahuprotsendi kohta hektoliitris.

Väikeõlletootja, mis tootis eelmisel kalendriaastal õlut kuni 6000 hektoliitrit – või plaanib selliseid mahtusid tegevuse alustamisel –, jooksva aasta algusest kalendriaasta jooksul toodetud kuni 6000 hektoliitri õlle aktsiisimäär on aga 50 protsenti sellest määrast.

Küsi nõu!

  Esita küsimus

Saada vihje

Hea lugeja, meie eesmärk on teha just sellist ajakirja, nagu sulle meeldib. Pane kirja soovitud teemad ning dokumendivormid, mida tahaksid siit leida. Tehkem koostööd!