30.09.2022 Reede

Toiduainetööstused esitasid PRIA-le 3,7 miljoni euro eest toetuste taotlusi

28. septembril lõppes põllumajanduse registrite ja informatsiooni ameti (PRIA) toiduainetööstustele mõeldud energia varustuskindluse tagamise investeeringutoetuse taotluste vastuvõtt; esialgsetel andmetel esitati 41 taotlust kokku ligi 3,7 miljoni euro saamiseks.

PRIA teeb otsused 31. detsembriks.
PRIA teeb otsused 31. detsembriks. Foto: pixabay

"Käesoleval aastal energiaturul kujunenud olukord on suurendanud ettevõtete tootmiskulusid ja ohtu võib sattuda ka nende energia varustuskindlus. Seetõttu loodi toiduainetööstuste jaoks võimalus tulla toetust taotlema selliste investeeringute tegemiseks, mis tagaksid neile tootmises elektri- ja soojusenergia olemasolu," selgitas PRIA arengutoetuste osakonna juhtivspetsialist Bella Štenov pressiteates.

Toetuse eesmärgiks on toetada toidu- ja joogisektorit, et vähendada nende sõltuvust fossiilsetest kütustest ning tagada toidu tarneahela varustuskindlus ja toiduainetööstuse toimepidevus. Toetust taotletakse näiteks generaatorite ostuks, aga ka päikeseelektrijaamade ehitamiseks ja sinna seadmete hankimiseks.

Enim taotlusi esitati Tartumaal, kokku kümme taotlust ligi 1,1 miljoni euro väärtuses. Järgnesid kuue esitatud taotlusega Harjumaa ning viie taotlusega Lääne-Virumaa ja Saaremaa.

Praeguseks taotlusvooruks on eraldatud kokku 13,86 miljonit eurot, mis jaguneb vastavalt ettevõtete suurusele kaheks: mikro- ja väikeettevõtjatele 6,93 miljonit ning keskmise suurusega ettevõtjatele ja suurettevõtjatele 6,93 miljonit eurot. Toetuse maksimaalne suurus mikro- või väikeettevõtjale on kuni 250 000 eurot ning keskmise suurusega ettevõtjatele ja suurettevõtjatele on maksimaalne toetus kuni 500 000 eurot.

PRIA teeb otsused toetuse määramise või mittemääramise kohta hiljemalt 31. detsembril.

Küsi nõu!

  Esita küsimus

Saada vihje

Hea lugeja, meie eesmärk on teha just sellist ajakirja, nagu sulle meeldib. Pane kirja soovitud teemad ning dokumendivormid, mida tahaksid siit leida. Tehkem koostööd!