07.12.2021 Teisipäev

Tallinlased saavad energiakulude toetusi taotleda jaanuari keskpaigast

Vähemkindlustatud leibkonnad Tallinnas saavad taotlusi elektri, gaasi ja kaugkütte kallinemise leevendamiseks toetusele esitama hakata hiljemalt jaanuari keskpaigas, kui on olemas tehnilised lahendused ja vajaliku väljaõppe saanud täiendav personal.

Toetust makstakse inimestele või peredele, kelle keskmine netosissetulek jääb alla suhtelise vaesuse piiri.
Toetust makstakse inimestele või peredele, kelle keskmine netosissetulek jääb alla suhtelise vaesuse piiri. Foto: pixabay

Hüvitise eesmärk on toetada vähemkindlustatud leibkondi hüppeliselt kallinenud energiakulude eest tasumisel, et nende elujärg niigi raskel ajal ei halveneks, teatas linnavalitsus. Toetust saab taotleda alates septembrist kuni märtsini tehtavate kulutuste osaliseks kompenseerimiseks. 

Jaanuari keskpaigaks luuakse taotluste vastuvõtmiseks elektrooniline iseteeninduskeskkond. Alternatiivina hakatakse pakkuma võimalust registreerida vastuvõtu aeg linnaosavalitsuse sotsiaalhoolekande osakonnas, kus töötaja aitab taotluse esitada.

Taotlemisel tuleks aga linna teatel eelistada elektroonilist iseteenindust, mis võimaldab taotluse esitada kõigile väiksema ajakuluga ning ühtlasi aitab ennetada koroonaviiruse levikut.

Toetust makstakse inimestele või peredele, kelle keskmine netosissetulek jääb alla suhtelise vaesuse piiri. See on 2022. aastal üksi elaval inimesel 673 eurot, kahest täiskasvanust koosneval leibkonnal 1009 eurot ning kahe täiskasvanu ja kahe alla 14-aastase lapsega perel 1413 eurot.

Taotleja esitatud dokumentide alusel, mis näitavad tarbitud energia kogust ja vastavat kulu, makstakse toetust 80 protsenti energia koguhinnast, mis ületab elektril 12 senti kilovatt-tunni kohta, gaasil 4,9 senti kilovatt-tunni kohta ja kaugküttel 7,8 senti kilovatt-tunni kohta.

Septembri energiakulude hüvitamiseks tuleb taotlus kindlasti esitada jaanuaris, veebruaris saab taotleda hüvitist kulude katmiseks, mis on tehtud oktoobrist alates.

Vabariigi valitsus tegi otsuse maksta vähemkindlustatud peredele hüvitist energiahindade tõusu leevendamiseks tänavu oktoobris. Toetuse väljamaksmise pani valitsus ülesandeks kohalikele omavalitsustele, kuid mitmed omavalitsused on toonud välja probleeme seoses toetuse rakendamisega. 

Küsi nõu!

  Esita küsimus

Saada vihje

Hea lugeja, meie eesmärk on teha just sellist ajakirja, nagu sulle meeldib. Pane kirja soovitud teemad ning dokumendivormid, mida tahaksid siit leida. Tehkem koostööd!
right banner 2024 est konference