18.05.2021 Teisipäev

Sel nädalal avanevad kokku 10,7-miljonised kultuuri- ja sporditoetused

20. maist saavad riigi kultuuri- ja spordiasutused taotleda kriisiabi nii ümberkorraldusteks kui ka majandustegevusega seotud kulude hüvitamiseks, 21. mail avaneb taotlusvoor era- ja kohalike omavalitsuste kultuurikorraldajate ümberkorralduste toetuseks; kahe vooru maht on kokku ligi 10,7 miljonit eurot.

Toetuse eesmärk on leevendada koroonaviirusest põhjustatud kriisi mõju neil, kelle tegevus on alates 11. märtsist olnud täielikult peatatud või oluliselt piiratud.
Toetuse eesmärk on leevendada koroonaviirusest põhjustatud kriisi mõju neil, kelle tegevus on alates 11. märtsist olnud täielikult peatatud või oluliselt piiratud. Foto: pixabay

"Mõlemast voorust toetatakse ümberkorralduste puhul tegevusi, mille kaudu korraldatakse ümber toode või teenus selliselt, et see muutuks tõhusamaks ja konkurentsivõimelisemaks," selgitas kultuuriministeeriumi muuseuminõunik Marju Reismaa pressiteates. 

Ümberkorraldus peab olema seotud vajadusega ennetada koroonaviiruse levikut ning see peab suurendama taotleja võimekust oma toodet või teenust pakkuda ka võimalike piirangute tingimustes,

lisas Reismaa.

Teenuse, toote, äriportsessi või -mudeli ümberkorraldamiseks jagatakse toetust nii eraõiguslikele kui ka kohalike omavalitsuste hallatavatele kultuurikorraldajatele. Selle eesmärk on taastada piirangutest mõjutatud kultuurikorraldajate ja neile tugiteenuse pakkujate pikaajaline elujõulisus ning seeläbi tagada kultuuri kättesaadavus.

Vooru maht on 4,15 miljonit eurot.

Kultuuri- ja spordivaldkonna avalik-õiguslikele juriidilistele isikutele, riigi asutatud sihtasutustele ning valitsusasutuste hallatavatele riigiasutustele jagatakse toetust majandustegevuse kulude hüvitamiseks. Samuti saab samast meetmest abi teenuse, toote või ärimudeli ümberkorraldamiseks.

Toetuse eesmärk on leevendada koroonaviirusest põhjustatud kriisi mõju neil, kelle tegevus on alates 11. märtsist olnud täielikult peatatud või oluliselt piiratud. Vooru maht on 6,5 miljonit eurot. 

Küsi nõu!

  Esita küsimus

Saada vihje

Hea lugeja, meie eesmärk on teha just sellist ajakirja, nagu sulle meeldib. Pane kirja soovitud teemad ning dokumendivormid, mida tahaksid siit leida. Tehkem koostööd!