18.01.2021 Esmaspäev

Riik tõstab ajateenija lapse toetust kolm korda 900 euroni kuus

Riik tõstab 1. juulist ajateenija toetuse vastavalt auaastmele kuni 200 euroni kuus ja suurendab ajateenija ja asendusteenistuja lapse toetust seniselt 300 eurolt 900 euroni.

 1. juulist jõustuva määruse järgi tõusevad toetused vastavalt auastmele ja väljaõppele 100-200 euroni kuus.
1. juulist jõustuva määruse järgi tõusevad toetused vastavalt auastmele ja väljaõppele 100-200 euroni kuus. Foto: pexels

Praegu on ajateenija igakuine toetus 100-150 eurot kuus. 1. juulist jõustuva määruse järgi tõusevad toetused vastavalt auastmele ja väljaõppele 100-200 euroni kuus.

Ajateenistusse suunatud kutsealuse lapsele on ettenähtud toetus, mida makstakse igakuiselt kuni isiku ajateenistuses viibimise lõpuni. Sama õigus rakendub ka asendusteenistuse puhul.

Toetuse suuruseks on praegu 300 eurot kuus. Samas on praktika näidanud, et 300 euroga on keeruline toime tulla, kuna lisaks lapsele esmatarbekaupade ja toidu tagamisele on vaja tagada eluaseme ning lasteaia ja kooliga seotud kulud. Eriti puudutab see perekondasid, kus isik, kes viibib ajateenistuses, on perekonna ainus toitja ja ülalpidaja. Seetõttu tõusebki toetus 900 euroni. 

2020. aastal on makstud ajateenija lapse toetust ligikaudu 25 lapsele kogusummas 90 043 eurot. Ajateenija või asendusteenistuja lapse toetuse eesmärk on tagada ajateenija ja asendusteenistuja lapsele tema hooldamise ja kasvatamisega seotud kulutuste osaline hüvitamine ajal, mil üks lapsevanematest on suunatud täitma riigikaitselist kohustust.

Ajateenijale makstakse ajateenistuse esimesest päevast toetust 100 eurot kuus, reamehe või madruse auastmes ajateenijale säilib esimesel kaheksal kuul sama toetus, seisab kaitseministeeriumi määruse seletuskirjas.

Kaprali või vanemmadruse auastme saamisel enne üheksandat kuud makstakse toetust 125 eurot kuus. Kui reamehe, madruse, kaprali või vanemmadruse auastmes ajateenija teenib 11-kuulises ajateenistuses, siis alates üheksandast kuust on toetus 150 eurot kuus. Teised ajateenija toetused lähtuvad läbitud väljaõppest ja auastmest: nooremseersant või nooremmaat saab 175 eurot kuus ja seersant/maat 200 eurot kuus.

Ajateenija toetust tõsteti viimati 2015. aastal. Toetuse eesmärk on võimaldada ajateenijal katta kulud eeskätt isiklikele esemetele ja teenustele, mis ei ole tagatud ajateenistuse jooksul kaitseväe poolt, nagu näiteks mobiilsideteenus ja hügieenitarbed.

Küsi nõu!

  Esita küsimus

Saada vihje

Hea lugeja, meie eesmärk on teha just sellist ajakirja, nagu sulle meeldib. Pane kirja soovitud teemad ning dokumendivormid, mida tahaksid siit leida. Tehkem koostööd!

Liituge meiega sotsiaalvõrgustikes