19.03.2024 Teisipäev

Riik suunab 5 miljonit eurot ettevõtete digitaliseerimise toetuseks

Majandus- ja infotehnoloogiaminister Tiit Riisalo allkirjastas määruse, millega suunatakse 5 miljonit eurot ettevõtete digitaliseerimise teekaartide loomisesse.

Toetus on suunatud ettevõtetele, et toetada digitaliseerimise teekaardi loomist.
Toetus on suunatud ettevõtetele, et toetada digitaliseerimise teekaardi loomist. Foto: pixabay

Majandus- ja infotehnoloogiaminister Tiit Riisalo sõnul seisneb digitaliseerimise olulisus Eesti majandusse suurema tootlikkuse ja lisandväärtuse loomises. „Enne digitaliseerimisega alustamist ja investeeringute tegemist on ettevõtjal oluline aga omada terviklikku ülevaadet oma võimalustest, ehk et millised on tema äri protsessid ja kõige sobivamad tehnoloogilised lahendused nende digitaliseerimiseks. Selle teadmise digitaliseerimise teekaart ettevõtjale ka annab.“

Teekaardi tehnoloogiliste lahenduste hulka kuuluvad näiteks ressursside planeerimise tarkvara ERP ja tootmise rakendussüsteem MES lahendused, raalprojekteerimise ja -tootmise (CAD/CAM) lahendused; tööstusrobootika ja robotite kasutuselevõtt; andmeanalüütika ja AI lahendused, sh kvaliteedikontrollimisel ja tootlikkuse parandamisel; ettevõttesisene tootmisvoogude juhtimine ja automatiseerimine alates seadmete paigutusest kuni autonoomsete robotsüsteemideni.

Toetus on suunatud ettevõtetele, et toetada digitaliseerimise teekaardi ehk kolmeaastase tegevuskavaga strateegiadokumendi loomist, mis sisaldab hinnangut ettevõtja digitaliseerimise, automatiseerimise ning küberturvalisuse esmase taseme põhimõtete kohta ja ülevaadet vajalikest investeeringutest kitsakohtade kõrvaldamiseks, hinnangut nende tasuvusele ning mõjule ettevõtja majandustulemustes.

Teekaardi koostamine on meeskonnatöö, mida juhib väline nõustaja. Meeskonnas osalevad ettevõtte töötajad saavad protsessi käigus ka nõustamist teekaardi järgi digitaliseerimise elluviimiseks. Ettevõtja digitaliseerimise teekaardi koostamiseks on aega kuni kuus kuud ning toetuse suurus on kuni 10 000 eurot.

Toetuse osakaal abikõlblikest kuludes on Tallinna, Harjumaa ja Tartu piirkonnas 50 protsenti ja väljaspool neid piirkondi 70 protsenti. Toetuse saamiseks peab ettevõtte aastane müügitulu olema vähemalt 200 000 eurot.

Kui teekaart on valmis, siis võimalik EASi ja KredExi ühendasutusest taotleda ka kuni 300 000 euro ulatuses digipöörde toetust, et teekaardi elluviimiseks vajalikke investeeringuid teha. Vaatat täpsemalt: Ettevõtete digipöörde toetus - EASi ja KredExi ühendasutus

Toetuse taotlemine avas EASi ja KredExi ühendasutus 18. märtsil. Rohkem infot kodulehel: Digitaliseerimise teekaardi toetus - EASi ja KredExi ühendasutus

Toetust rahastatakse Euroopa Regionaalarengu Fondi vahenditest.

Küsi nõu!

  Esita küsimus

Saada vihje

Hea lugeja, meie eesmärk on teha just sellist ajakirja, nagu sulle meeldib. Pane kirja soovitud teemad ning dokumendivormid, mida tahaksid siit leida. Tehkem koostööd!
right banner 2024 est konference
430824810 430800019636154 7356040320163199917 n255