30.03.2020 Esmaspäev

Riik soovib toetustega mitmekesistada Ida-Viru ettevõtlust

Rahandusministeerium saatis kooskõlastusringile Euroopa Liidu struktuuritoetuse seadusel põhineva eelnõu, millega soovib riik edendada Ida- Virumaa ettevõtlust ja mitmekesistada inimeste oskusi. Maakonna ettevõtluse mitmekesistamiseks või inimeste oskuste täiendamiseks  otsitakse toetusskeemi abil erinevaid partnereid, kes toetuse abil on valmis panustama Ida-Virumaa energeetikasektori kahanemise mõjude leevendamisse.

Toetuse taotlejaks võivad kitsendustega olla nii eraõiguslikud kui avalik-õiguslikud isikud.
Toetuse taotlejaks võivad kitsendustega olla nii eraõiguslikud kui avalik-õiguslikud isikud. Foto: Pixabay

Toetusskeemiga ei anta ette olulisi piiranguid võimalikele toetatavatele tegevustele, vaid innustatakse potentsiaalseid taotlejaid pakkuma välja uuenduslikke ideid. Seda nii investeeringute kui  jooksvate tegevuste näol, mis võimaldaksid tekitada positiivseid nihkeid maakonna majanduse ümberkujunemisel ja inimeste oskuste nendele vastavaks kohandamisel, seisab eelnõu seletuskirjas.

Taotletav toetuse suurus investeeringute korral on maksimaalselt 1 650 000 eurot, tegevuskulude katmiseks on maksimaalselt võimalik eraldada 200 000 eurot. Määruse alusel suunatakse projektide rakendamiseks riigieelarvelisi vahendeid, mille maht esimeses taotlusvoorus on orienteeruvalt kaks miljonit eurot.

Toetuse taotlejaks võivad kitsendustega olla nii eraõiguslikud kui avalik-õiguslikud isikud. Toetust ei saa taotleda riigiasutused, kohaliku omavalitsuse üksused ja kasumitaotlusega äriühingud.

Määruse rakendamisega ei kaasne riigieelarvesse otseseid tulusid, küll aga  on oodata positiivset mõju Ida-Virumaa sotsiaalmajandusliku olukorra leevendamisele ning pikemas perspektiivis panust piirkonna majanduskasvu edendamisele.

Küsi nõu!

  Esita küsimus

Saada vihje

Hea lugeja, meie eesmärk on teha just sellist ajakirja, nagu sulle meeldib. Pane kirja soovitud teemad ning dokumendivormid, mida tahaksid siit leida. Tehkem koostööd!