21.10.2020 Kolmapäev

PRIA toidutöötlejate kriisitoe taotlusi saab esitada tulevast nädalast

Põllumajanduse registrite ja informatsiooni ametis (PRIA) algas täna toidutöötlejatele mõeldud COVID-19 kriisi mõjusid leevendava erakorralise toetuse taotluste eeltäitmine, taotluste vastuvõtt algab 28. oktoobril. 

Toetust antakse kriisikahjude osaliseks hüvitamiseks kavandatud teavitus- ja müügiedendustegevusteks.
Toetust antakse kriisikahjude osaliseks hüvitamiseks kavandatud teavitus- ja müügiedendustegevusteks. Foto: pixabay

Eesti maaelu arengukava 2014–2020 erakorralise ajutise abi raames alustab PRIA tuleval nädalal taotluste vastuvõttu mikro-, väikese või keskmise suurusega ettevõtjatelt, kelle ettevõtete tegutsemisvõimalusi on COVID-19 pandeemiast tingitud piirangud oluliselt kahjustanud, teatas amet.

Alates 21. oktoobrist on võimalik taotlusi eeltäita. Toetuse taotlusi saab esitada läbi e-PRIA 28. oktoobrist 4. novembrini. Toetus makstakse välja 2020. aastal. 

Toetuse eesmärk on lahendada likviidsusprobleeme, mis on tekkinud koroonakriisi tõttu neil ettevõtetel, kes turustavad põllumajandustooteid ja toidukaupu välisturgudel. Seeläbi peaks toetus aitama säilitada ettevõtete müügivõimekust ja konkurentsivõimet väljaspool Eestit.

Toetust antakse kriisikahjude osaliseks hüvitamiseks kavandatud teavitus- ja müügiedendustegevusteks.

Meetme kogueelarve on enam kui 1,5 miljonit eurot. Toetuse maksimaalne suurus ettevõtja kohta on 25 000 eurot.

Küsi nõu!

  Esita küsimus

Saada vihje

Hea lugeja, meie eesmärk on teha just sellist ajakirja, nagu sulle meeldib. Pane kirja soovitud teemad ning dokumendivormid, mida tahaksid siit leida. Tehkem koostööd!

Liituge meiega sotsiaalvõrgustikes