12.07.2021 Esmaspäev

PRIA määras maamajanduse mitmekesistamiseks üle 13,9 miljoni euro

Põllumajanduse registrite ja informatsiooni amet (PRIA) määras 208 ettevõtjale maamajanduse mitmekesistamiseks toetust üle 13,9 miljoni euro.

Toetust saanud projektide hulgas on näiteks kohvikud, remonditöökojad, pesulad, rändkauplused, päikeseelektrijaamad, halumasinad ning kivisaed.
Toetust saanud projektide hulgas on näiteks kohvikud, remonditöökojad, pesulad, rändkauplused, päikeseelektrijaamad, halumasinad ning kivisaed. Foto: pixabay

17.–31. märtsil oli võimalik maapiirkonnas majandustegevuse mitmekesistamise toetusmeetme raames taotleda investeeringutoetust projektidele, mis aitavad mitmekesistada maapiirkondade majandustegevust väljaspool põllumajandustootmist, teatas amet.

PRIA rahuldas kokku 83 põllumajandusettevõtja taotlust, määrates toetuseks ligi 5,6 miljonit eurot, ning 125 mittepõllumajandusliku ettevõtja taotlust, määrates toetusteks üle 8,3 miljoni euro.

Maakondade lõikes määrati enim toetusraha 1,75 miljoni euroga Harjumaale, enam kui 1,6 miljonit eurot Tartumaale ning enam kui 1,4 miljonit eurot Viljandimaale.

"Käesolevas taotlusvoorus oli populaarne toetuse taotlemine mittestatsionaarsetele masinatele ja seadmetele. Selline võimalus avanes esimest korda," ütles PRIA arengutoetuste osakonna teenuste juht Kristel Võsu pressiteates.

Ta tõi välja, et maapiirkonna majandustegevuse mitmekesistamiseks määratud 13,9 miljonist eurost üle 3,8 miljoni määras PRIA just nimelt sellistele investeeringutele.

See annab toetust saanud ettevõtjatel veelgi laialdasemalt võimaluse oma teenuseid pakkuda ning seeläbi luua paremad tingimused uute töökohtade loomiseks,

selgitas Võsu.

Taotlusvoor oli antud meetme maaelu arengukava 2014–2020 viies ja vooruks oli eraldatud kokku 14 miljonit eurot. Sellest põllumajandusettevõtjatele oli mõeldud 5,6 miljonit eurot ja mittepõllumajanduslikele ettevõtjatele 8,4 miljonit eurot.

Toetust saanud projektide hulgas on näiteks kohvikud, remonditöökojad, pesulad, rändkauplused, päikeseelektrijaamad, halumasinad ning kivisaed.

Küsi nõu!

  Esita küsimus

Saada vihje

Hea lugeja, meie eesmärk on teha just sellist ajakirja, nagu sulle meeldib. Pane kirja soovitud teemad ning dokumendivormid, mida tahaksid siit leida. Tehkem koostööd!