Korteriuhistu 930x140 ee gif

 

22.03.2011 Teisipäev

MTÜd saavad taotleda toetust õigusabi osutamiseks

„Kokku toetame õigusabi andjate tegevust 29 061 euroga, kuid see summa makstakse välja kahes erinevas osas,“ selgitas justiitsministeeriumi asekantsler Marko Aavik. „23 946 eurot on mõeldud õigusabi osutajale, kes hakkab haldama veebilehte www.juristaitab.ee ning 5115 euroga toetame erivajadustega või töökeskkonna tõttu püsiva tervisekahjustuse saanud isikutele õigusabi andmist.“

Asekantsler lisas, et õigusveebi haldaja peab hakkama ette valmistama ja kaasajastama kõiki www.juristaitab.ee lehel olevaid õigustekste ning vastama küsimustele, mida füüsilised isikud veebilehe foorumis esitavad.

Teenusepakkuja peab olema võimeline veebilehel vastama küsimustele vähemalt järgmistes valdkondades: asjaõigus, elamuõigus, võlaõigus, perekonnaõigus, pärimisõigus, töösuhted, üürisuhted, täitemenetlus, füüsilise isiku pankrot, võlgniku rahaliste kohustuste (isiklike võlgade) ümberkujundamine.

„Loomulikult eelistame me teenusepakkujaid, kes omavad kõige põhjalikumaid ning laiahaardelisemaid õigusteadmisi ning on võimelised vastama inimeste küsimustele kõige kiiremini,“ selgitas Aavik.

Taotlused toetuste eraldamiseks tuleb esitada justiitsministeeriumile hiljemalt käesoleva aasta 1. aprilliks. Konkursi tingimused leiate siit . Lepingu näidis asub siin (justiitsministeeriumil on õigus enne lepingu saatmist toetuse saajale lepingu sõnastust muuta).

Toetajad

Suno 365 logo 10  

gif Company 930x140 ee

 

Liituge meiega sotsiaalvõrgustikes