01.11.2022 Teisipäev

Ministeerium avab vähese heitega sõidukite toetusmeetme

Keskkonnaministeeriumil on valmimas vähese heitega sõidukite toetusmeede ning taotlusvooru loodab ministeerium avada veel tänavu. 

Võrreldes eelmise taotlusvooruga on seekord plaanis mitmed uuendused, kuigi ostutoetuse pearõhk on endiselt täiselektrilistel sõiduautodel.
Võrreldes eelmise taotlusvooruga on seekord plaanis mitmed uuendused, kuigi ostutoetuse pearõhk on endiselt täiselektrilistel sõiduautodel. Foto: pixabay

Keskkonnaministeeriumi kliimaosakonna nõunik Maris Arro meenutas, et rahvakeeles elektriautode toetusena tuntud eelmine meede osutus 2020. aastal väga populaarseks ja raha sai otsa mõni minut pärast taotlusvooru avamist. Ka seekord on huvi toetuse vastu suur.

Keskkonnaministeerium tutvustab plaanitavat toetust ka huvirühmadele. Pärast nende arvamuste ärakuulamist saab eelnõu lõpliku kuju.

Võrreldes eelmise taotlusvooruga on seekord plaanis mitmed uuendused, kuigi ostutoetuse pearõhk on endiselt täiselektrilistel sõiduautodel. Lisaks on seekord kavas toetada kastirataste soetamist. Pistikhübriidide toetamist ei pea ministeerium hetkel põhjendatuks, sest puudub kindlus, et sellised sõidukid aitavad täita kliimaeesmärke.

"Võrreldes eelmise korraga on seekord raha rohkem, sestap kavandame pikka avatud vooru ning erinevalt eelmisest korrast plaanime toetusi maksta pärast sõiduki toetamist. Toetusmäärad on seekord küll mõnevõrra väiksemad, kuid selle võrra on toetuse saajate kohustusi lihtsustatud," ütles Arro. 

Keskkonnaministeerium propageerib nullheitega sõidukite kasutamist eeskätt sooviga vähendada Eesti kasvuhoonegaaside heidet transpordisektoris. Riigieelarvest on vähese heitega sõidukite kasutuselevõtu toetamiseks eraldatud 10 miljonit eurot.

Küsi nõu!

  Esita küsimus

Saada vihje

Hea lugeja, meie eesmärk on teha just sellist ajakirja, nagu sulle meeldib. Pane kirja soovitud teemad ning dokumendivormid, mida tahaksid siit leida. Tehkem koostööd!