15.11.2021 Esmaspäev

Maakonnad saavad riigilt 8,4 miljonit eurot regionaalarengutoetust

Rahandusministeerium ja Riigi Tugiteenuste Keskus (RTK) avasid 15. novembril taotlusvooru, kust arendusorganisatsioonid saavad taotleda vahendeid maakondlike arengustrateegiate tegevusteks 2022. aasta; vooru esialgne eelarve on 8,4 miljonit eurot.

Toetusmeetme tuleva  aasta taotlusvooru esialgne eelarve on 8,4 miljonit eurot, mis on jaotatud maakondade vahel.
Toetusmeetme tuleva aasta taotlusvooru esialgne eelarve on 8,4 miljonit eurot, mis on jaotatud maakondade vahel. Foto: unsplash

Riigihalduse ministri Jaak Aabi sõnul toetatakse projekte, mis on kirjas maakondlike arengustrateegiate tegevuskavades. "Toetuse andmisega soovime suures pildis kaasa aidata majanduskasvule regioonides. Hea elukvaliteet sõltub eelkõige vajalike teenuste kättesaadavusest ning seda saavad omavalitsused tagada maakondliku mõjuga läbimõeldud tegevuste elluviimisega," ütles minister pressiteates. 

RTK Interreg kontrolli ja regionaalarengu talituse juhataja Imbi Uusjärve sõnul on toetusi varasemalt eraldatud mitme miljoni jagu. "Sel aastal toetasime 44 projekti kokku rohkem kui 7,4 miljoni euroga, toetuse suurused jäid vahemikku 30 000 kuni 633 000 eurot," rääkis Uusjärv ja lisas, et kõige suurema toetuse ehk 633 000 eurot sai sel aastal Tartu linnavalitsus koduta loomade varjupaiga taristu renoveerimiseks. 

Maakondade plaanid toetuse kasutamiseks on väga erinevad. Näiteks on toetust saanud Kuressaare haigla kopteriplatsi ja parkla rajamine, Rakvere haigla ventilatsioonisüsteem, taastusravi, rehabilitatsiooni ja heaolukeskuse kompleks. Samuti toetati mitmeid turismi- ja haridusobjekte, aga ka loomade varjupaigad Tartus ja Rakveres ning spordiüritust Saaremaa rallit.

 Toetusmeetme tuleva  aasta taotlusvooru esialgne eelarve on 8,4 miljonit eurot, mis on jaotatud maakondade vahel. Maakondliku vooru mahtu on maakondadel võimalik oma eripärast ja vajadustest lähtuvalt suurendada või vähendada jagades maakonna summalt ringi kuni 30 protsenti kohaliku omaalgatuse või hajaasustuses programmide vahel.

Meedet rahastatakse hasartmängumaksu regionaalsetele investeeringute vahenditest ning regionaaltoetuse eelarvest. Taotluste esitamise tähtaeg on 15. veebruar 2022. 

Küsi nõu!

  Esita küsimus

Saada vihje

Hea lugeja, meie eesmärk on teha just sellist ajakirja, nagu sulle meeldib. Pane kirja soovitud teemad ning dokumendivormid, mida tahaksid siit leida. Tehkem koostööd!