09.10.2013 Kolmapäev

Maakondade tööturg kannatab siseriikliku rände all

Rahvastikustatistika detailsemad andmed maakondade lõikes näitavad suhteliselt suurt siseriiklikku rännet, tekkiv tööjõupuudus pärsib aga kohaliku majanduse arengut, selgub Eesti Panga sügisesest tööjõu-uuringust BNS-i teatel.

Maakondade tööturg kannatab siseriikliku rände all
Maakondade tööturg kannatab siseriikliku rände all Foto: Reuters

 

Mitme maakonna, näiteks Ida-Virumaa, Valgamaa ja Jõgevamaa tööturgu mõjutab välisrändest hoopis enam suur elanike lahkumine Eesti tõmbekeskustesse. "See on viimastel aastatel olnud tegelikkuses suurem kui jooksevhinnang," ütles keskpanga analüütik Orsolya Soosaar kolmapäevasel pressibriifingul.

Peamiseks tõmbekeskuseks on endiselt Tallinn ja Harjumaa, Lõuna-Eestis osaliselt ka Tartu, märkis Soosaar. Vanuselt on tegu peamiselt 20-30 aasta vanuste inimestega, kes lähevad kas õppima või sisenevad esmakordselt tööturule.

Rääkides Eesti välisrändest, ütles Soosaar, et Eesti välisrände saldo suurenes mullu märgatavalt, aga tõenäoliselt on perioodi 2007-2011 alahinnatud.

 

Küsi nõu!

  Esita küsimus

Saada vihje

Hea lugeja, meie eesmärk on teha just sellist ajakirja, nagu sulle meeldib. Pane kirja soovitud teemad ning dokumendivormid, mida tahaksid siit leida. Tehkem koostööd!

Liituge meiega sotsiaalvõrgustikes