01.02.2021 Esmaspäev

Maaeluministeerium suurendas tänavust turuarendustoetuse summat

Maaeluminister allkirjastas jaanuari lõpus käskkirja, millega suurendatakse 2021. aasta turuarendustoetuse algset eelarvet 200 000 euro võrra 550 000 euroni; tänavuse taotlusvoor algab täna, 1. veebruaril. 

Turuarendustoetust võib taotleda mittetulundusühing, kes on taotluse esitamise ajaks tegutsenud vähemalt kolm viimast aastat ning kelle põhikirjaline eesmärk on nimetatud aja jooksul olnud toiduainetööstuse või põllumajandustoodete tootmise valdkonna edendamine.
Turuarendustoetust võib taotleda mittetulundusühing, kes on taotluse esitamise ajaks tegutsenud vähemalt kolm viimast aastat ning kelle põhikirjaline eesmärk on nimetatud aja jooksul olnud toiduainetööstuse või põllumajandustoodete tootmise valdkonna edendamine. Foto: pixabay

Praeguse pandeemia olukorras on paljude ettevõtjate jaoks välisturgudel tegutsemine raskendatud või on turud sootuks kadunud. Riik saab neil aidata turunduskulusid katta, et Eesti toodete tuntus paraneks ning ekspordivõimaluste taastamise nimel saaks tööd jätkata,

ütles maaeluminister Urmas Kruuse pressiteates. 

Turuarendustoetus on riigieelarvest rahastatav toetus, millega saab suurendada teadlikkust põllumajandustoodete ja nendest töödeldud toodete omadustest, parandada nende turustusvõimalusi ja tõsta põllumajandustoodete tootmise ja töötlemise konkurentsivõimet.

2021. aasta taotlusvoorus on võimalik tegevuste kaupa taotleda 275 000 eurot välisriigis või rahvusvahelisel virtuaalselt toimuval messil osalemise korraldamiseks ning 200 000 eurot põllumajandustoote ja sellest töödeldud toote teavituskampaania korraldamises.

Lisaks on võimalik taotleda 50 000 eurot välisturgu käsitleva turu-uuringu tegemiseks, Eestis toimuval messil osalemise korraldamiseks või Eestis kohapeal või virtuaalselt toimuva messi korraldamiseks.

15 000 eurot saab taotleda välisriigis või rahvusvahelise virtuaalselt toimuva turundusürituse korraldamiseks ning 10 000 eurot välisriigis või rahvusvahelise virtuaalselt toimuva messi külastamiseks. 

Turuarendustoetust võib taotleda mittetulundusühing, kes on taotluse esitamise ajaks tegutsenud vähemalt kolm viimast aastat ning kelle põhikirjaline eesmärk on nimetatud aja jooksul olnud toiduainetööstuse või põllumajandustoodete tootmise valdkonna edendamine.

Samuti võib toetust taotleda Euroopa Liidu ühise põllumajanduspoliitika rakendamise seaduse alusel ja korras tunnustatud tootjarühm.

255x300

Küsi nõu!

  Esita küsimus

Saada vihje

Hea lugeja, meie eesmärk on teha just sellist ajakirja, nagu sulle meeldib. Pane kirja soovitud teemad ning dokumendivormid, mida tahaksid siit leida. Tehkem koostööd!