12.06.2020 Reede

Kredex avas korterelamute rekonstrueerimistoetuse taotlusvooru

Alates eilsest saavad ühistud ja omavalitsused taotleda Kredexist korterelamute rekonstrueerimistoetust, toetusvooru maht on 28,5 miljonit eurot.

Toetus on voorupõhine ja taotlused rahuldatakse piirkonnale eraldatud rahalistes mahtudes.
Toetus on voorupõhine ja taotlused rahuldatakse piirkonnale eraldatud rahalistes mahtudes. Foto: pexels

Majandus- ja taristuminister Taavi Aasa sõnul annab rekonstrueerimistoetus korteriühistutele võimaluse tõsta oluliselt hoonete kvaliteeti.

Äsja avatud rekonstrueerimistoetus aitab läbi tervikliku renoveerimise suurendada hoonete energiasäästu, parandada sisekliimat ja sealseid elamistingimusi. See tõstab ka kogu hoone väärtust kinnisvaraturul,

lisas Aas pressiteates.

Toetust saavad taotleda kohalikud omavalitsused ja korteriühistud üle Eesti nende elamute korrastamiseks, mis on valminud enne 1993. aastat. Toetust saab Tallinnas ja Tartus küsida 30 protsenti, nendega külgnevates ja suuremates asulates ja linnades, kus kinnisvara hind on muu Eestiga võrreldes kõrgem 40 protsenti ning ülejäänud Eestis 50 protsenti tööde maksumusest.

Kredexi eluaseme- ja energiatõhususe osakonna juhi Triin Reinsalu sõnul on võrreldes varasemaga muutunud taotlemise kord.

"Oleme jaganud rekonstrueerimistoetuse mahu viie piirkonna vahel, et suurendada taotlejate võrdsust ja meetme üle-eestilist mõju," lausus Reinsalu. Taotlemispiirkonnad jagunevad Põhja-, Lääne-, Kesk-, Kirde- ja Lõuna-Eestiks.

Toetus on voorupõhine ja taotlused rahuldatakse piirkonnale eraldatud rahalistes mahtudes. Ühe piirkonna jääk jagatakse taotlusvooru lõppedes ühtse nimekirja alusel teistele piirkondadele.

Põhja-Eesti piirkonnale ehk Harju maakonnale on ette nähtud ligi 3,9 miljonit eurot, Lääne-Eestile ehk Hiiu, Lääne, Pärnu ja Saare maakondadele ligi 3,7 miljonit eurot, Kesk-Eestile ehk Järva, Lääne-Viru ja Rapla maakondadele ligi 5,7 miljonit eurot.

Kirde-Eestis ehk Ida-Viru maakonnas on toetusmaht ligi 3,6 miljonit eurot ja Lõuna-Eestis ehk Jõgeva, Põlva, Tartu, Valga, Viljandi ja Võru maakondades ligi 11,7 miljonit eurot.

"Taotlusvooru lõppemisel on võimalik taotlusi esitada juba uuesti 11. juulil avanevasse erakorralisse korterelamute rekonstrueerimistoetuse vooru," lisas Kredexi eluaseme- ja energiatõhususe osakonna juht.

Seega kõik taotlejad, kes praeguseks vooruks oma dokumente ei jõua esitada või jäävad esialgsest toetuse saajate ringist välja, saavad juba juulis esitada uue taotluse, dokumente uuesti esitada pole vaja.

Korterelamute rekonstrueerimistoetuste kogumaht esimeses voorus on 28,5 miljonit eurot ning järgmise, juulis avaneva erakorralise vooru maht 71 miljonit eurot.

Kokku on korterelamud investeerinud renoveerimisse Kredexi rekonstrueerimistoetuse abil alates 2015. aastast 305 miljonit eurot.

Küsi nõu!

  Esita küsimus

Liituge meiega sotsiaalvõrgustikes