01.09.2021 Kolmapäev

Kohalike algatuste vahel läheb jaotamisele 1,44 miljonit eurot

Tänasest on avatud kohaliku omaalgatuse programmi sügisvoor, kust kogukondadesse panustavad mittetulundusühingud ja sihtasutused saavad taas oma tegevuseks toetust küsida, kevad- ja sügisvooru peale kokku on saadaval 1,44 miljonit eurot. 

Toetust saab taotleda kahest meetmest.
Toetust saab taotleda kahest meetmest. Foto: unsplash

Maksimaalne toetussumma on 4000 eurot projekti kohta, taotlemise tähtaeg on 1. oktoober.

Riigihalduse ministri Jaak Aabi sõnul said programmi kevadvoorus raha 295 projekti kokku 830 000 euro ulatuses ning nüüd jagame headele algatustele veel 610 000 eurot. „Eriti oodatud on innovaatilised ideed ja algatused kohalike teenuste arendamiseks. Näiteks korrastati eelmisel aastal poeruumid Kuusalu vallas Leesi külas ning koostöös teenusepakkujaga loodi võimalus pakiautomaadi teenuse kasutamiseks piirkonnas, kus sellist võimalust varem ei olnud,“ tõi Aab välja.

Riigi Tugiteenuste Keskuse Interreg kontrolli ja regionaalarengu talituse juhataja Imbi Uusjärve hinnangul on taotlusvoor seni hästi toimunud.

Et taotlemise reeglid on hästi töötanud, siis me neid sel korral muutnud ei ole. See tähendab, et toetuse taotlemine käib samadel tingimustel nagu kevadvoorus. Kellel näiteks taotlemine möödunud voorus pooleli jäi, saab seda nüüd samadel alustel uuesti teha,

selgitas Uusjärv.

 Kohaliku omaalgatuse programmiga soovitakse kaasa aidata tugevate ja omaalgatusel põhinevate kogukondade tekkimisele ning püsimisele. Toetust saab taotleda kahest meetmest. 

Kogukonna arengu meetmega panustatakse kogukonnaliikmete teadmiste ja oskuste kasvu, kogukonna identiteedi tugevnemisse ja tõhusama koostöö tekkesse ning maksimaalne toetussumma on 2500 eurot.

Investeeringute ja kogukonnateenuste arendamise meetmega panustatakse kogukonnale vajalike ja kogukonnaliikmete ühistegevust soodustavate avalikus kasutuses olevate objektide rajamisse ja arendamisse ning kogukonnaliikmetele vajalike teenuste pakkumisse, maksimaalne toetus on 4000 eurot.

Toetust saavad taotleda avalikes huvides oma piirkonna heaks tegutsevad mittetulundusühingud ja sihtasutused, kus ei osale liikmena omavalitsus ega riik ja mille liikmetest äriühingud ei moodusta rohkem kui poole. Maksimaalne toetussumma esitatud projekti kohta on olenevalt tegevusest kuni 4000 eurot ning omafinantseering peab olema 10 protsenti projekti kogumaksumusest. Taotlemine toimub elektrooniliselt Riigi Tugiteenuste Keskuse e-toetuse keskkonnas https://etoetus.struktuurifondid.ee, kuhu saab taotlusi esitada 1. oktoobrini kella 16.30-ni.

Taotlusvooru viivad läbi Harjumaal MTÜ Harjumaa Omavalitsuste Liit, Hiiu maakonnas SA Hiiumaa Arenduskeskus, Ida-Viru maakonnas MTÜ Ida-Virumaa Omavalitsuste Liit, Jõgeva maakonnas SA Jõgevamaa Arendus- ja Ettevõtluskeskus, Järva maakonnas MTÜ Järvamaa Omavalitsuste Liit, Lääne maakonnas SA Läänemaa, Lääne-Viru maakonnast MTÜ Lääne-Virumaa Omavalitsuste Liit, Põlva maakonnas MTÜ Põlvamaa Omavalitsuste Liit, Pärnu maakonnas MTÜ Pärnumaa Omavalitsuste Liit, Rapla maakonnas MTÜ Raplamaa Omavalitsuste Liit, Saare maakonnas Saaremaa vald, Tartu maakonnas MTÜ Tartumaa Omavalitsuste Liit, Valga maakonnas MTÜ Valgamaa Omavalitsuste Liit, Viljandi maakonnas TÜ Viljandimaa Omavalitsuste Liit ja Võru maakonnas SA Võrumaa Arenduskeskus.

Küsi nõu!

  Esita küsimus

Saada vihje

Hea lugeja, meie eesmärk on teha just sellist ajakirja, nagu sulle meeldib. Pane kirja soovitud teemad ning dokumendivormid, mida tahaksid siit leida. Tehkem koostööd!