25.03.2024 Esmaspäev

KIK avas looduskaitse ja atmosfääriõhu kaitse taotlusvoorud

Keskkonnainvesteeringute keskus (KIK) avas täna keskkonnaprogrammi taotlusvoorud, kust saab toetust küsida looduskaitse ja atmosfääriõhu kaitse tegevustele.  

Toetused töötas välja kliimaministeerium ning neid rahastatakse riigieelarvesse laekunud keskkonnatasude arvelt.
Toetused töötas välja kliimaministeerium ning neid rahastatakse riigieelarvesse laekunud keskkonnatasude arvelt. Foto: pixabay

"Täna avasime taotlusvoorud, millega toetame kohalikke omavalitsusi välisõhu mürakaartide koostamisel, et leida viise mürataseme vähendamiseks. Loodus- ja keskkonnakaitse valdkonna ühingud ja sihtasutused saavad taotleda toetust muuhulgas loodushariduse edendamiseks ja koostöö arendamiseks nii Eestis kui välismaal. Mõlema avaneva toetuse peamine eesmärk on kaitsta ja hoida meie elukeskkonda," ütles KIKi elurikkuse ja kliima valdkonnajuht Kai Eisenberg.

Looduskaitse programmist saavad toetust loodus- ja keskkonnakaitse valdkonnas tegutsevad mittetulundusühingud ja sihtasutused.

Toetatakse huvikaitset, loodushariduse edendamist, valdkonna ekspertarvamuste ja analüüside koostamist, siseriiklikku ja rahvusvahelist koostööd, katusorganisatsiooni liikmete tegevustoetuste jagamist ning täiendkoolituste korraldamist loodus- ja keskkonnakaitse valdkonnas. Taotlusvooru eelarve on 200 000 eurot. 

 Atmosfääriõhu kaitse programmist toetatakse kohalike omavalitsuste mürakaartide koostamist. Toetust saavad taotleda kohalikud omavalitsused, kelle haldusterritooriumil on tuulepark või kellele on terviseamet teinud ettepaneku mürakaardi koostamiseks.

Mürakaart koostatakse, kui müra ületab normtaseme või elanike põhjendatud kaebuste alusel tehtud mõõtmised kinnitavad olulist mürahäiringut. Taotlusvooru eelarve on 50 000 eurot.  

Keskkonnaprogramm hõlmab üheksat valdkondlikku programmi, mille eesmärk on toetada keskkonnaalaseid tegevusi, kaitstes ja säilitades looduslikku mitmekesisust ning meid ümbritsevat elukeskkonda.

Lähinädalatel on veel avanemas kaasrahastamise programmi esimene taotlusvoor, teises kvartalis avanevad keskkonnateadlikkuse programmi taotlusvoorud, kolmandas kvartalis avaneb kaasrahastamise ning looduskaitse programmide teine taotlusvoor ja aasta viimasesse kvartalisse jääb ringmajanduse programmi taotlusvoor.

Toetused töötas välja kliimaministeerium ning neid rahastatakse riigieelarvesse laekunud keskkonnatasude arvelt.

Küsi nõu!

  Esita küsimus

Saada vihje

Hea lugeja, meie eesmärk on teha just sellist ajakirja, nagu sulle meeldib. Pane kirja soovitud teemad ning dokumendivormid, mida tahaksid siit leida. Tehkem koostööd!
right banner 2024 est konference
430824810 430800019636154 7356040320163199917 n255