25.02.2019 Esmaspäev

Esmaspäevast, 25. veebruarist saab taotleda toetust väikesaarte teenuste projektidele

Alates esmaspäevast saab väikesaarte programmi raames taotleda toetust projektidele, mis suurendavad väikesaarte elanikele osutatavate esmatähtsate teenuste kättesaadavust ja kvaliteeti, väikesaarte programmi kuuluvad 16 saart.

"Väikesaartel elab kokku ligikaudu 1700 inimest, kellele kõigile peame me personaalset tähelepanu pöörama – esmatähtsaid teenuseid vajab iga kodanik. Lisaks rikastavad väikesaarte elanikud meie kultuuri. Kui soovime, et elu saartel ning kultuuripärand kestaks, peame sealseid kogukondi igakülgselt toetama," teatas riigihalduse minister Janek Mäggi.

"2018. aastal otsustati väikesaarte programmi toel toetada üheksat taotlust, sealhulgas hõljukite soetamist Manija ja Prangli saartele," ütles Riigi Tugiteenuste Keskuse toetuste rakendamise osakonna juhataja Urmo Merila.

"Kõikidel Eesti inimestel on õigus kvaliteetsele elukeskkonnale, eelkõige esmatähtsate teenuste kättesaadavusele. Oluline osa 2018. aasta taotlustest parandavad päästeteenuse kättesaadavust ja kvaliteeti väikesaartel," märkis ta.

Väikesaarte programmi eesmärk on muuta väikesaarte elanikele osutatavad esmatähtsad teenused kättesaadavamaks ja kvaliteetsemaks.

Programmi raames mõistetakse esmatähtsate teenustena mandri ja saarte vahelist transpordiühendust, hoolekande- ja tervishoiuteenuseid, esmatähtsatele teenustele ligipääsetavuse loomist erivajadustega inimestele, esmatarbevahendite, toidu, elektri, joogivee, kanalisatsiooni ja kütuse kättesaadavust, jäätmemajandust, juurdepääsu alus- ja põhiharidusele, päästevõimekuse tõstmist, sideteenuseid ning eluruumide kvaliteedi parandamist või nende ehitamist.

Väikesaarte programmi kuuluvad 16 püsiasustusega saart, mis on püsiasustusega väikesaarte seaduse alusel kantud väikesaarte nimistusse. Nendeks on Abruka, Aegna, Heinlaid, Kesselaid, Kihnu, Kräsuli, Kõinastu, Manija, Naissaar, Osmussaar, Piirissaar, Prangli, Ruhnu, Vilsandi, Vormsi ja Väike-Pakri.

Maksimaalne toetus projekti kohta on 130 000 eurot. Projekti oma- või kaasfinantseering peab moodustama vähemalt 15 protsenti projekti kuludest. Toetuse saajad on kohalikud omavalitsused, mittetulundusühingud, sihtasutused, riigiasutused ja äriühingud.

Rahandusministeeriumi poolt ellu kutsutud programmi elluviimise eest vastutab Riigi Tugiteenuste Keskus, kes korraldab vooru laekunud taotluste hindamise ning hakkab jälgima projektide elluviimist.

Väikesaarte programmi taotlusvoor on avatud kuni 18. aprillini.

Küsi nõu!

  Esita küsimus

Saada vihje

Hea lugeja, meie eesmärk on teha just sellist ajakirja, nagu sulle meeldib. Pane kirja soovitud teemad ning dokumendivormid, mida tahaksid siit leida. Tehkem koostööd!