15.06.2020 Esmaspäev

EAS pikendab ettevõtjate renditoetuse taotlemisperioodi nädala lõpuni

Ettevõtluse Arendamise Sihtasutus (EAS) pikendab valitsuse poolt kinnitatud koroonaviiruse puhangust negatiivselt mõjutatud kaubandus- ja teenindusettevõtjate rendimaksete toetuse taotlemisvooru tähtaega 19. juuni pärastlõunani. 

Tänaseks on kokku esitatud 344 taotlust summas 732 676 eurot.
Tänaseks on kokku esitatud 344 taotlust summas 732 676 eurot. Foto: pexels

Taotluste koostamine vajab aega, et sõlmida kokkulepped rendileandjatega ning kuna taotluste arv on kasvanud vooru viimastel päevadel, pikendab EAS vooru lõpptähtaega, et kõik soovijad saaks taotluse ära esitada, teatas sihtasutus. 

Valitsus toetas Eesti Kaupmeeste Liidu ettepanekut, mille järgi jagatakse kaubandusettevõtetele rendimaksete toetust põhimõttel, et riik kompenseerib rentnikule rendileandja poolt tehtud soodustusega sama suure osa rendist, kuid mitte rohkem kui 25 protsenti.

Toetust saab taotleda kaubandus- või teenindusettevõtja, kes kasutab rendi- või üürilepingu alusel kaubandus- või teeninduspinda kaubanduskeskuses, mis oli 24. märtsil kehtestatud kaubandusettevõtetes liikumisvabaduse piirangu tõttu osaliselt või täielikult suletud. Samuti saavad toetust taotleda väljaspool kaubanduskeskuseid asuvate laste mängutubade pidajad.

Taotlusi saab esitada läbi EAS-i e-teeninduse. Taotluse esitamise järjekord ei ole toetuse saamisel määrav, ehk selle toetuse puhul ei kehti "kes ees, see mees" põhimõte ning kõik enne tähtaega esitatud taotlused vaadatakse läbi. Kui tähtajaks esitatud nõuetele vastavate taotlustega taotletav kogusumma ületab meetme eelarvet, rahuldatakse toetused proportsionaalselt.

EAS juhib tähelepanu, et toetuse taotlejal ei tohi taotluse esitamisel olla tänavu 12. märtsi seisuga riiklike maksude maksuvõlgasid või on need taotluse esitamise ajaks tasutud või ajatatud. Samuti peab taotleja olema täitnud taotluse esitamise ajaks maksudeklaratsioonide ja majandusaasta aruannete esitamise kohustuse.

Tänaseks on kokku esitatud 344 taotlust summas 732 676 eurot. Toetuse kogueelarve on 4 miljonit eurot. 

Küsi nõu!

  Esita küsimus

Saada vihje

Hea lugeja, meie eesmärk on teha just sellist ajakirja, nagu sulle meeldib. Pane kirja soovitud teemad ning dokumendivormid, mida tahaksid siit leida. Tehkem koostööd!

Liituge meiega sotsiaalvõrgustikes