26.03.2021 Reede

EAS avab nädala alguses 9,7-miljonise turismisektori abimeetme

Ettevõtluse Arendamise Sihtasutus (EAS) avab järgmise nädala esmaspäeval ja teisipäeval kaheosalise turismisektori abimeetme, mille maht on kokku 9,7 miljonit eurot.

Toetuse sihtgruppideks on majutusettevõtjad, reisiettevõtjad, Tallinna vanalinna toitlustusettevõtjad ning käsitöö- ja suveniirimüüjad ning Eesti disaini müüjad üle Eesti.
Toetuse sihtgruppideks on majutusettevõtjad, reisiettevõtjad, Tallinna vanalinna toitlustusettevõtjad ning käsitöö- ja suveniirimüüjad ning Eesti disaini müüjad üle Eesti. Foto: EAS

Alates esmaspäevast, 29. märtsist hakkab EAS pakkuma otsetoetusi majutusettevõtjatele ja Tallinna vanalinna toitlustusettevõtjatele ning teisipäevast, 30. märtsist reisi- ja transpordiettevõtjatele ning käsitöö-, suveniiri- või Eesti disaini müüjatele. Taotlusvoorud jäävad avatuks kuni 8. aprilli kella 16-ni, teatas EAS.

Majutusettevõtjate sihtgrupis on toetuse maksimaalne summa 180 000 eurot, reisikorraldaja ja transpordiettevõtja sihtgrupis ning Tallinna vanalinna toitlustusettevõtja sihtgrupis 80 000 eurot ning käsitöö-, suveniiri- või Eesti disaini müüjate sihtgrupis on maksimaalne toetuse summa 60 000 eurot. 


"Märtsikuu algul otsustasime sektori tagasiside põhjal toetusskeemi tingimusi muuta, et abi jõuaks just nendeni, kes seda kõige enam vajavad. Nüüd on olemas ka riigiabiluba ja EAS saab taotlusvooru avada," ütles ettevõtlus- ja infotehnoloogiaminister Andres Sutt pressiteates.

Ta lisas, et toetust saavad taotleda ka need ettevõtted, kes on varem EAS-i kriisitoetust juba saanud.

Varasemalt saadud abist peab ettevõtja EAS-i kindlasti teavitama. Seda saab teha taotluse esitamisel,

ütles Sutt.

Tegemist on voorulise taotlemisega, mis tähendab, et taotlusi saab esitada kogu perioodi jooksul. "Taotluse esitamise järjekord ei ole toetuse saamisel määrav, ehk selle toetuse puhul ei kehti "kes ees, see mees" põhimõte ning kõik taotlused vaadatakse läbi," ütles EAS-i toetuste keskuse direktor Monica Hankov.

Hankov ei soovita taotlemist jätta viimasele päevale, et ei tekiks olukorda, kus süsteem ei luba liiga palju kasutajaid korraga taotlust esitama. Kui tähtajaks esitatud nõuetele vastavate taotlustega taotletav kogusumma ületab toetuse eelarvet, rahuldatakse taotlused proportsionaalselt.

Toetuse sihtgruppideks on majutusettevõtjad, reisiettevõtjad, Tallinna vanalinna toitlustusettevõtjad ning käsitöö- ja suveniirimüüjad ning Eesti disaini müüjad üle Eesti, kelle majandustegevust on negatiivselt mõjutanud COVID-19 viiruse puhangust tingitud erandlikud asjaolud.

Kõikides sihtgruppides – välja arvatud toitlustusettevõtjad – saavad nüüd toetust taotleda ka füüsilisest isikust ettevõtjad, mittetulundusühingud ja sihtasutused. Ühtlasi leevendati varasemaga võrreldes nõudeid tasutud tööjõumaksude osas.

Küsi nõu!

  Esita küsimus

Saada vihje

Hea lugeja, meie eesmärk on teha just sellist ajakirja, nagu sulle meeldib. Pane kirja soovitud teemad ning dokumendivormid, mida tahaksid siit leida. Tehkem koostööd!

Liituge meiega sotsiaalvõrgustikes