13.05.2021 Neljapäev

EAS avab nädala algul 44-miljonise kriisitoetuste taotlusvooru

ttevõtluse Arendamise Sihtasutus (EAS) avab järgmise nädala esmaspäeval ja teisipäeval 44-miljonise kriisitoetuse taotlusvooru, millest 25 miljonit eurot eraldab riik turismisektorile ning 19 miljonit eurot jaekaubandussektorile. 

Selleks, et toetus jõuaks võimalikult kiiresti ettevõtjateni, makstakse osa toetust välja kohe pärast positiivse otsuse tegemist ning ülejäänud siis, kui selgub lõplik toetuse suurus.
Selleks, et toetus jõuaks võimalikult kiiresti ettevõtjateni, makstakse osa toetust välja kohe pärast positiivse otsuse tegemist ning ülejäänud siis, kui selgub lõplik toetuse suurus. Foto: pixabay

Eesti ettevõtted on pikisilmi oodanud 44 miljoni suurust toetusmeetme avamist ning mul on hea meel, et pärast aktiivset suhtlus Euroopa Komisjoniga ja ka otse volinik Margrethe Vestageriga saime me kiirkorras riigiabiloa toetusmeetme avamiseks. Nüüd saame peatselt alustada taotlustega ja seejärel väljamaksetega, mis aitab ettevõtetel oma tulevikuplaanidega edasi liikuda,

ütles ettevõtlus- ja infotehnoloogiaminister Andres Sutt pressiteates.

Toetusmeetme sihtgruppideks on majutusettevõtjad, spaad, veekeskused, toitlustusettevõtjad, reisiettevõtjad, nõupidamiste ja messide korraldajad, turismiteenuse pakkujad, sõitjate muud maismaavedu teostavad ettevõtjad ja jaekaubanduse ettevõtjad.

Toetust saavad taotleda ka füüsilisest isikust ettevõtjad. Eesmärk on toetada raskustesse sattunud ettevõtjaid kriisist kiiremaks väljumiseks piirangute leevenemisel ja majanduse taastumisel.  

Tegemist on voorulise taotlemisega, mis tähendab, et taotlusi saab esitada kogu perioodi jooksul. Taotluse esitamise järjekord ei ole toetuse saamisel määrav, ehk selle toetuse puhul ei kehti "kes ees, see mees" põhimõte ning kõik taotlused vaadatakse läbi.

Kui tähtajaks esitatud nõuetele vastavate taotlustega taotletav kogusumma ületab meetme eelarvet, rahuldatakse toetused proportsionaalselt, ehk kui taotletav summa on eelarvest suurem, saavad kõik positiivse otsuse saanud taotlejad proportsionaalselt vähem toetust.

Selleks, et toetus jõuaks võimalikult kiiresti ettevõtjateni, makstakse osa toetust välja kohe pärast positiivse otsuse tegemist ning ülejäänud siis, kui selgub lõplik toetuse suurus. 

Jaekaubanduse ettevõtja toetusmeede avaneb 17. mail kell 9 ning sulgub 26. mail kell 16. Ülejäänud meetmed ehk majutusettevõtja ning spaa ja veekeskuse toetus, nõupidamiste ja messide korraldaja toetus, reisiettevõtja toetus, sõitjate muud maismaavedu teostava ettevõtja toetus, toitlustusettevõtja toetus ja turismiteenuste pakkuja toetus avanevad 18. mail kell 9 ning sulguvad 27. mail kell 16.

Küsi nõu!

  Esita küsimus

Saada vihje

Hea lugeja, meie eesmärk on teha just sellist ajakirja, nagu sulle meeldib. Pane kirja soovitud teemad ning dokumendivormid, mida tahaksid siit leida. Tehkem koostööd!