12.02.2019 Teisipäev

Avati Eesti–Läti programmi viies taotlusvoor

Eesti–Läti piiriülese koostöö programm on avatud ja sinna oodatakse piiriäärsete regioonide arengut edendavaid projekte. Viiendas taotlusvoorus on fookus loodus- ja kultuuripärandil põhineval turismil, säästva elustiili edendamisel ning ühisel veemajandusel.

„Seekordses taotlusvoorus ootame projekte kolmest teemavaldkonnast. Need on turism, keskkonnateadlikkus ja veemajandus,“ ütles riigihalduse minister Janek Mäggi. „Taotlusvooru eelarve on ligi 2,5 miljonit eurot ning projekte ootame eelkõige organisatsioonidelt ja asutustelt, mis asuvad Lõuna- ja Lääne-Eestist ning Vidzeme, Pierīga, Riia ja Kurzeme piirkonnas.

Eesti–Läti programmi viies taotlusvoor on suunatud pärandil põhinevate turismitoodete arendamisele, avalike kampaaniate läbiviimisele energiasäästu, taaskasutuse ja jäätmete sorteerimise valdkonnas ning koostööalgatustele veeressursside haldamiseks Riia lahes ja Gauja-Koiva jõgikonnas.

Projektide maksimaalne kestus on 36 kuud ning igas projektis peab osalema vähemalt üks Eesti ja üks Läti projektipartner. Eesti ja Läti kasusaajate jaoks on omafinantseeringu minimaalne määr 15 protsenti. Programmist rahastatakse nii piiriülese mõjuga investeeringuid kui ka pehmeid koostöötegevusi, milleks on näiteks teavituskampaaniad ja töötoad säästva elustiili edendamiseks.

Infoseminarid, kus konsultandid annavad nõu ideede abikõlblikkuse ja vooru reeglite kohta, toimuvad 7. märtsil Tartus ja Riias. Viies voor projektide esitamiseks on avatud selle aasta 3. juunini.

Eesti–Läti programm on üks kaheksast Eesti osalusega Euroopa Liidu ühtekuuluvuspoliitika Euroopa territoriaalse koostöö Interreg programmidest. Euroopa Regionaalarengu Fondi toetus Eesti–Läti programmile aastatel 2014–2020 on 36,3 miljonit eurot.

2019. aasta seisuga on programmist rahastatud 43 projekti 29 miljoni euro ulatuses.

Küsi nõu!

  Esita küsimus

Saada vihje

Hea lugeja, meie eesmärk on teha just sellist ajakirja, nagu sulle meeldib. Pane kirja soovitud teemad ning dokumendivormid, mida tahaksid siit leida. Tehkem koostööd!
right banner 2024 est konference