04.11.2021 Neljapäev

Avanes säästva energia ja kliimameetmete investeeringute taotlusvoor

Omavalitsused saavad kuni 17. detsembrini taotleda Euroopa Linnade Rahastu (EUCF) kuni 60 000 euro suurust säästva energia ja kliimameetmete toetust. 

Toetusega saab rahastada EUCF-i finantstegevusi.
Toetusega saab rahastada EUCF-i finantstegevusi. Foto: pixabay

Toetust saavad taotleda kõik omavalitsused ja omavalitsuste liidud investeerimiskavade arendamiseks, mis on seotud nende energia ja kliimameetmete tegevuskavades kindlaksmääratud tegevuste elluviimisega, teatas EUCF.

Rahastust saavad taotlused, mis on piisavad suured ja omavad mõju. Samuti eeldatakse, et taotlusega koos on kaasas veenev dokumentatsioon investeeringu kavandamise kohta ja see on erainvestorile atraktiivne. Näiteks kolme-nelja kortermaja renoveerimine on juba paar miljonit investeeringut ja päris suur energia kokkuhoid. 

Taotlejatel peab olema poliitiliselt kinnitatud kliima- ja energiakava ning nad peavad olema linnapea või mõne teise asjaomase poliitiku allkirjastatud toetuskirja teel tõestatult enda kanda võtnud poliitilise kohustuse oma investeerimiskontseptsiooni arendada.

Toetusega saab rahastada EUCF-i finantstegevusi, nagu tehnilised teostatavusuuringud, turuanalüüs, sidusrühmade analüüs, juriidiline, majanduslik ja finantsanalüüs, riskianalüüs ning muud taolised uuringuid, mida on vaja investeerimiskava arendamiseks. Neid tegevusi saavad teha oma töötajad või alltöövõtjatest väliseksperdid.

Toetusega ei saa tegelikke investeeringuid otse rahastada, kuid see katab ressursside koondamise ja teenustele juurdepääsemise kulud investeerimiskava arendamiseks.

Küsi nõu!

  Esita küsimus

Saada vihje

Hea lugeja, meie eesmärk on teha just sellist ajakirja, nagu sulle meeldib. Pane kirja soovitud teemad ning dokumendivormid, mida tahaksid siit leida. Tehkem koostööd!