15.08.2022 Esmaspäev

Avanes muinsuskaitseameti tähtajaline taotlusvoor

Muinsuskaitseametis algas tähtajaline taotlusvoor, kuhu on kuni 30. septembrini võimalik esitada taotlusi mälestiste korrastamiseks 2023. aastal.

Toetuse maksimaalne osakaal tööde kogumaksumusest ja abikõlbulikest kuludest saab olla sõltuvalt taotlejast 50 kuni 90 protsenti.
Toetuse maksimaalne osakaal tööde kogumaksumusest ja abikõlbulikest kuludest saab olla sõltuvalt taotlejast 50 kuni 90 protsenti. Foto: unsplash

Mälestiste ja muinsuskaitsealal asuvate ehitiste restaureerimiseks, konserveerimiseks, hooldamiseks saavad toetust küsida mälestise omanik või valdaja. Minimaalne toetussumma on 200 eurot ja maksimaalne toetussumma ehitiste puhul on kuni 100 000 eurot, muude mälestiste puhul kuni 20 000 eurot. Toetuse maksimaalne osakaal tööde kogumaksumusest ja abikõlbulikest kuludest saab olla sõltuvalt taotlejast 50 kuni 90 protsenti.

Taotlusi on võimalik esitada läbi kultuurimälestiste registri aadressil register.muinas.ee ning taotlusele peab olema lisatud vähemalt kaks kehtivat ja võrreldavat hinnapakkumist.

Küsi nõu!

  Esita küsimus

Saada vihje

Hea lugeja, meie eesmärk on teha just sellist ajakirja, nagu sulle meeldib. Pane kirja soovitud teemad ning dokumendivormid, mida tahaksid siit leida. Tehkem koostööd!