20.02.2019 Kolmapäev

Archimedes annab ettevõtetele teadusarenduseks 15 miljonit eurot

Sihtasutus Archimedes avas kolmapäeval rakendusuuringute ja tootearendusprojektide neljanda vooru, kust ettevõtted saavad taotleda ligi 15 miljonit eurot toetust.

Meede aitab ettevõtetel tellida ülikoolidelt ja teadusarendusasutustelt ettevõttele vajalikke rakendusuuringuid või tootearendusprojekte, teatas Archimedes.

Sihtasutuse struktuuritoetuste agentuuri meetmehoidja Tea Tassa märkis, et uus taotlusvoor aitab kaasa Eesti majanduse ja ettevõtluse teadmusmahukuse kasvule, toetades teadusasutuste ja ettevõtete omavahelist koostööd.

"Võrreldes varasemate taotlusvoorudega on nüüd avatav taotlusvoor ettevõtetele veelgi soodsam, sest projektiga seotud abikõlblike kulude osakaalu on tõstetud kahekordseks," rääkis Tassa.

"Ettevõtte enda kulude osakaal on nüüdsest 40 protsenti ja lisaks projektijuhtimise ning materjalide kuludele on võimalik selle eest katta ka projektile vajalike nõustamisteenuste kulusid. See peaks muutma projekti läbiviimise ka väiksematele ettevõtetele, kel muidu ehk selleks võimalusi nappis, hõlpsamaks," tutvustas ta.

Haridus- ja teadusministeeriumi asekantsler Indrek Reimand märkis, et senisest laiem teaduspartnerite ring peaks võimaldama teaduspõhise arendustöö vajadusega ettevõtetel oma plaanid teoks teha.

"Ettevõtete ja teadusasutuste koostööd soodustab ka varasemast paindlikum võimalus kasutada osa toetussummat ettevõttesiseste projektikulude katteks," sõnas asekantsler.

Tassa lisas, et toetuse taotlejaks saab olla Eesti äriregistris registreeritud ettevõte, kelle huvides rakendusuuringut või tootearendusprojekti läbi viiakse. Ta peab osalema uuringus omapoolse rahalise panusega, mis sõltub äriühingu suurusest ja toetatavast tegevusest. Toetuse määr on 25-70 protsenti.

Rakendusuuringute toetamine nutika spetsialiseerumise kasvuvaldkondades ehk NUTIKAS on Euroopa Liidu struktuurifondide rakendusperioodi 2014-2020 üks suuremaid ettevõtetele mõeldud toetusmeetmeid Eestis.

Meetme maht Euroopa Regionaalarengu Fondi toel on ligi 26 miljonit eurot ning taotletava toetuse suurus võib olla minimaalselt 20 000 eurot ja maksimaalselt 2 miljonit eurot projekti kohta.

Toetust saab taotleda jooksvalt kuni 30. septembrini 2020. Meetme rakendajaks on Sihtasutus Archimedes koostöös Eesti Teadusagentuuriga.

Meetmest on varasemalt toetust saanud näiteks Click & Grow, Swedbank ja Estelaxe OÜ, mis soovib välja töötada vormitava mittesüttiva silikoonvahu ühiskondliku transpordi istmepatjade valmistamiseks.

Küsi nõu!

  Esita küsimus

Saada vihje

Hea lugeja, meie eesmärk on teha just sellist ajakirja, nagu sulle meeldib. Pane kirja soovitud teemad ning dokumendivormid, mida tahaksid siit leida. Tehkem koostööd!