09.01.2023 Esmaspäev

1071 perehüvitise saaja maksed viibivad

Sotsiaalkindlustusameti sõnul ei õnnestunud tehniliste tõrgete tõttu 1071 perehüvitise saajale maksta toetusi ja hüvitisi lubatud ajaks ehk 6. jaanuari õhtuks.

Osa perehüvitisi viibib endiselt.
Osa perehüvitisi viibib endiselt. Foto: pixabay

Möödunud nädala lõpus teadis amet, et 1000 perehüvitise saajat saab oma toetuse kätte reede jooksul ning 71 puhul peab teostama täiendavat kontrolli. Paraku on see osutunud oodatust keerulisemaks ja kahjuks ei ole raha inimesteni jõudnud.

Põhjuseid, miks väljamaksed hilinevad, on mitmeid – näiteks on inimesel eelnevaid kinnipidamisi, mõnel juhul makse pangast tagasi laekunud, sest pangakonto puhul inimese nimi ei lähe kokku, on vajadus korrigeerida tulumaksu arvestusi.

Sotsiaalkindlustusamet kontrollib igat juhtumit ning teeb jooksvalt väljamakseid. Töötatakse selle nimel, et probleemid võimalikult kiirelt lahendada ja inimesed oma raha esimesel võimalusel kätte saaksid, kuid ei osata hetkel täpset kuupäeva prognoosida.

Amet vabandab kõikide ees, kes on probleemist mõjutatud.

Küsi nõu!

  Esita küsimus

Saada vihje

Hea lugeja, meie eesmärk on teha just sellist ajakirja, nagu sulle meeldib. Pane kirja soovitud teemad ning dokumendivormid, mida tahaksid siit leida. Tehkem koostööd!