19.09.2014 Reede

Üle 1000 ettevõtja toetab seadusemuudatust

Viimase paari nädala jooksul on üle 1000 ettevõtja ja ettevõtliku inimese andnud oma toetusallkirja seadusemuudatuse toetuseks.

Üle 1000 ettevõtja toetab seadusemuudatust
Üle 1000 ettevõtja toetab seadusemuudatust Foto: PM

Järgmisel nädalal annab Kaubanduskoda Riigikogu esimehele kogutud allkirjad üle. Kaubanduskoda taotleb seadusemuudatust, mis suurendaks maksukeskkonnas toimuvate muutuste ettenähtavust ning annaks ettevõtjatele uute regulatsioonidega kohanemiseks vähemalt poolt aastat aega.

Ettepanekud on järgmised:

  1. Iga järgmise aasta riigieelarvet koostades lähtutakse maksuseadustest, mis on avaldatud Riigi Teatajas hiljemalt 1. juuliks. See hoiaks ära üllatuslikud maksueelnõud sügisel, kui tahetakse soovide ja võimaluste vahelise lõhe lappimiseks kiiresti makse tõstma hakata.
  2. Tulevikus peaks maksumuudatuse avaldamise ja jõustumise vahel olema vähemalt kuus kuud. Seda põhjusel, et ettevõtjatele oleks antud minimaalnegi aeg muudatustega kohanemiseks ja plaanide muutmiseks.

Kuni järgmise nädalani saavad soovijad ühispöördumisele jätkuvalt toetust avaldada.

Ühispöördumine on oma sisult rahvaalgatus ning alates selle aasta aprillist võib rahvaalgatuse korras esitada Riigikogule ettepanekuid seaduste muutmiseks. Riigikogu poole pöördumiseks on vaja koguda vähemalt 1000 allkirja.

Kaubanduskoja pöördumist võib vaadata ning toetusavaldust allkirjastada siin.

Toetusallkirjade kogumist alustati 30. augustil Kaubanduskoja ärihooaja avamise üritusel Eesti Vabaõhumuuseumis.

TRK 2021 300x255 ee new 2021

Küsi nõu!

  Esita küsimus

Saada vihje

Hea lugeja, meie eesmärk on teha just sellist ajakirja, nagu sulle meeldib. Pane kirja soovitud teemad ning dokumendivormid, mida tahaksid siit leida. Tehkem koostööd!

Liituge meiega sotsiaalvõrgustikes