860x100 kriisi paasterongad
28.02.2017 Teisipäev

Töövari ei tohi ilma registreerimiseta tööd proovida

Kui töövari töötab, peab ta tööregistrisse kandma.
Kui töövari töötab, peab ta tööregistrisse kandma. Foto: freeimages.com

Kas töövari tuleb registreerida?

Vastab Maksu- ja tolliamet:

Juhul kui isik tuleb tutvuma võimaliku pakutava tööga, et seejärel otsustada, kas asuda sellele töökohale või mitte, ning tema tegevus piirdub ainult võimaliku töö vaatlemisega, siis teda töötamise registris registreerida ei tule. Juhul kui isik lubatakse juba tööle (tööd proovima), on tegemist töölepingu seaduse § 4 lg 2 kohaselt töölepingu alusel töötava töötajaga, kelle töötamine tuleb registreerida.

 

Küsi nõu!

  Esita küsimus

Vebinar ee 300x500 maire otsus 3 gif

Liituge meiega sotsiaalvõrgustikes