22.01.2024 Esmaspäev

PPA taotleb politseinikele luba kanda relva ka vabal ajal

Politsei ja piirivalveamet taotleb siseministeeriumile tehtud ettepanekus anda asutuse juhi nõusolekul politseinikele luba kanda teenistusrelva ja laskemoona ka tööst vabal ajal ning hoida neid kodus.

Politsei ja piirivalveamet taotleb siseministeeriumile tehtud ettepanekus anda asutuse juhi nõusolekul politseinikele luba kanda teenistusrelva ja laskemoona ka tööst vabal ajal ning hoida neid kodus.  PPA peamine põhjendus muudatuseks on, et politseinik saaks tulirelva kasutada enesekaitseks, kui tööst tingituna võib politseiniku või tema pere sattuda kuriteo ohvriks. „Teiseks, kui politseinik vabal ajal satub kuriteosündmusele, näiteks äkkrünnakule kaubanduskeskuses, tapmisele või muule sündmusele ja on hädakaitseseisundis,” seisab kirjas PPA koostatud muudatusettepanekus.  Kolmas olukord, mil relva võib vaja minna, tekib PPA hinnangul siis, kui politseinik soovib sekkuda korrarikkumise tõkestamisse ja annab sellest teada juhtimiskeskusele ning asub teenistusülesandeid täitma. Lisaks tekib vajadus relvale olukorras, kui PPA-s kehtestatakse kõrgendatud ohu tase ja on tuvastatud ründe oht ning kõik politseinikud saavad korralduse olla valmisolekus.  Politseinik, kellel on lubatud tööst vabal ajal ajal hoida ja kanda tulirelva ning laskemoona, peab muudatusettepaneku kohaselt tagama nende säilimise ning välistama nende sattumise kõrvalise isiku kätte.  PPA näeb muudatuse positiivse mõjuna, et politseinikud ja teised inimesed oleksid paremini kaitstud ning reageerimine kiirem. Negatiivseteks mõjudeks peab aga PPA, et võib tekkida väike oht tulirelva kandmise reeglite eiramiseks, relva kadumiseks ja varastamiseks.
Politsei ja piirivalveamet taotleb siseministeeriumile tehtud ettepanekus anda asutuse juhi nõusolekul politseinikele luba kanda teenistusrelva ja laskemoona ka tööst vabal ajal ning hoida neid kodus. PPA peamine põhjendus muudatuseks on, et politseinik saaks tulirelva kasutada enesekaitseks, kui tööst tingituna võib politseiniku või tema pere sattuda kuriteo ohvriks. „Teiseks, kui politseinik vabal ajal satub kuriteosündmusele, näiteks äkkrünnakule kaubanduskeskuses, tapmisele või muule sündmusele ja on hädakaitseseisundis,” seisab kirjas PPA koostatud muudatusettepanekus. Kolmas olukord, mil relva võib vaja minna, tekib PPA hinnangul siis, kui politseinik soovib sekkuda korrarikkumise tõkestamisse ja annab sellest teada juhtimiskeskusele ning asub teenistusülesandeid täitma. Lisaks tekib vajadus relvale olukorras, kui PPA-s kehtestatakse kõrgendatud ohu tase ja on tuvastatud ründe oht ning kõik politseinikud saavad korralduse olla valmisolekus. Politseinik, kellel on lubatud tööst vabal ajal ajal hoida ja kanda tulirelva ning laskemoona, peab muudatusettepaneku kohaselt tagama nende säilimise ning välistama nende sattumise kõrvalise isiku kätte. PPA näeb muudatuse positiivse mõjuna, et politseinikud ja teised inimesed oleksid paremini kaitstud ning reageerimine kiirem. Negatiivseteks mõjudeks peab aga PPA, et võib tekkida väike oht tulirelva kandmise reeglite eiramiseks, relva kadumiseks ja varastamiseks. Foto: PPA

PPA peamine põhjendus muudatuseks on, et politseinik saaks tulirelva kasutada enesekaitseks, kui tööst tingituna võib politseiniku või tema pere sattuda kuriteo ohvriks. „Teiseks, kui politseinik vabal ajal satub kuriteosündmusele, näiteks äkkrünnakule kaubanduskeskuses, tapmisele või muule sündmusele ja on hädakaitseseisundis,” seisab kirjas PPA koostatud muudatusettepanekus.

Kolmas olukord, mil relva võib vaja minna, tekib PPA hinnangul siis, kui politseinik soovib sekkuda korrarikkumise tõkestamisse ja annab sellest teada juhtimiskeskusele ning asub teenistusülesandeid täitma. Lisaks tekib vajadus relvale olukorras, kui PPA-s kehtestatakse kõrgendatud ohu tase ja on tuvastatud ründe oht ning kõik politseinikud saavad korralduse olla valmisolekus.

Politseinik, kellel on lubatud tööst vabal ajal ajal hoida ja kanda tulirelva ning laskemoona, peab muudatusettepaneku kohaselt tagama nende säilimise ning välistama nende sattumise kõrvalise isiku kätte.

PPA näeb muudatuse positiivse mõjuna, et politseinikud ja teised inimesed oleksid paremini kaitstud ning reageerimine kiirem. Negatiivseteks mõjudeks peab aga PPA, et võib tekkida väike oht tulirelva kandmise reeglite eiramiseks, relva kadumiseks ja varastamiseks.

Küsi nõu!

  Esita küsimus

Saada vihje

Hea lugeja, meie eesmärk on teha just sellist ajakirja, nagu sulle meeldib. Pane kirja soovitud teemad ning dokumendivormid, mida tahaksid siit leida. Tehkem koostööd!
right banner 2024 est konference
430824810 430800019636154 7356040320163199917 n255